Jednoduché, ale efektivní rozpočtové metody, které pomohly lidem ušetřit milion korun

Je docela možné ušetřit značné množství peněz, když jste mladí. Jiní lidé mají to štěstí, že se narodí v bohaté rodině. Ovšem existují i jiné metody, jak našetřit milion či dokonce dva z průměrného platu.

Zůstat žít u rodičů

Stále více mladých lidí dává přednost životu se svými rodiči, a to i po dosažení věku 30 let – to je celosvětová tendence. Hodně peněz se vynakládá na pronájem bytů, někdy je to třetina nebo dokonce polovina platu člověka. Samozřejmě, ne každý chce žít se svými rodiči, takže v tomto případě můžete rozdělit nájem se svými přáteli, partnerem nebo jinými lidmi.

Proveďte automatické převody na spořicí účet v den, kdy dostanete výplatu

Přibližně 29% lidí nesčítá své výdaje a přibližně 40% lidí nemá vůbec žádné úspory. Ve skutečnosti není tak těžké ušetřit peníze, jak se zdá, a nemusíte se snažit žít z velmi málo peněz. Stačí si odložit 5-10% z vašeho platu a výsledek vás ohromí.

Nespěchejte s nákupem automobilu

Většina lidí opravdu nepotřebuje nic víc než veřejnou dopravu a kolo, auto je jen symbolem úspěchu a nic víc. Například v Nizozemsku 36% lidí dává přednost jízdě na kole a počet těchto lidí roste.

foto: pixabay

Nekupujte značkové oblečení

V moderním světě je trochu hloupé nakupovat značkové věci. Podle statistik počet lidí, kteří si půjčují peníze od bank, neustále roste. Mnoho z nich si kupuje módní vychytávky a auta a pak nemají co jíst. Nemohou ušetřit dostatek peněz, pokud neustále utrácejí šílené částky za věci, které opravdu nepotřebují.

Nepoužívejte frázi „můžu si to dovolit“

Nadměrná spotřeba je jedním z největších zlozvyků moderní společnosti. I když člověk vydělá dost peněz, zvyk kupovat cokoli, vede k neschopnosti ušetřit značné množství peněz. Někteří lidé si touží kupovat věci, které nutně nepotřebují, ale jsou jedinečné, a pro tento jev existuje dokonce pojem – snobský efekt.

Čtěte také: Činnosti, které nám brání ve zbohatnutí a způsoby, jak je napravit.

Změňte svůj pracovní obor

Nebojte se vyzkoušet něco nového, dokud jste ještě mladí. Existuje šance, že objevíte talent na něco, co vám přinese více peněz a potěšení. A pokud se vaše kariéra nerozvíjí, nebuďte na jednom pracovišti. Na trhu existují stovky dalších, kteří ocení vaše znalosti a zkušenosti.

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu