Jak získat práci, když nemáte žádné zkušenosti

Našli jste práci, která vypadá úžasně a společnost je jako stvořená pro vás. Při pročítání pracovních míst si ale najednou uvědomíte, že možná nemáte dostatek zkušeností nebo kvalifikace, abyste se o ni mohli ucházet.

Zatímco nabídky práce často uvádějí, co hledá náborový manažer, mějte na paměti, že v mnoha ohledech je „požadovaná“ kvalifikace pouze seznamem přání. Je zřejmé, že pokud zaškrtnete všechna políčka, budete ideálním kandidátem, ale náboroví manažeři vědí, že je vzácné najít perfektního uchazeče v jejich hromadě životopisů, takže jednají i s uchazeči, kteří nesplňují 100 % požadavky.

Ve skutečnosti, pokud máte v nabídce práce pouze 80 % až 90 % zkušeností nebo kvalifikací, měli byste se přihlásit. 

Vše vysvětlete

Pomocí průvodního dopisu vysvětlete, že i když si uvědomíte, že vaše zkušenosti neodpovídají dokonale požadavků, vaše dovednosti a kvalifikace budou pro společnost cenným přínosem.

Přesouvá pozornost od toho, co nemáte a neumíte k tomu, čím můžete být společnosti prospěšní.

Přenosné dovednosti

Přenosné dovednosti jsou dovednosti, které získáte v jednom zaměstnání a které použijete v jiném, a zahrnují cokoli od analýzy dat až po psaní. Pokud se vám tedy nezdá, že splňujete přesně požadavky náborářů, podívejte se na své přenosné dovednosti a najděte způsoby, jakými disponujete souvisejícími zkušenostmi.

Například pokud se v inzerátu konkrétně zmiňuje „zkušenost s řízením projektu“, ale nikdy jste nepracovali v roli projektového manažera, zahrňte do svého životopisu některé informace o dohledu nad projektem od začátku do konce. I když to není přímá zkušenost, máte přenosné dovednosti v oblasti projektového řízení, které hledá náborový manažer.

Dobrovolnictví

Dobrovolnictví vám může poskytnout stejnou zkušenost jako placené zaměstnání, takže ve svém životopise nezapomeňte uvést dobrovolnictví související s prací.

Mějte růstové myšlení

Zaměstnavatelé chtějí najímat lidi, kteří jsou ochotni se učit a růst. Toto růstové myšlení je zásadní nejen pro úspěch společnosti, ale také pro váš úspěch. Čím více jste ochotni se učit a růst, tím více profesionálního úspěchu dosáhnete.

Uveďte toto růstové myšlení ve vašem průvodním dopise. Promluvte si o tom, jak usilujete o vzdělání nebo certifikace relevantní pro danou roli. Nebo zmiňte, že jste ochotni se jim věnovat v rámci svého zaměstnání. 

Věřte si

Pokud jste si jisti svou schopností dělat dobrou práci, měli byste pokračovat v odpovídání na pracovní nabídky.

Nenechte svůj nedostatek zkušeností způsobit, že budete pochybovat o sobě nebo o svých schopnostech. Vysvětlete, jak plánujete převzít tyto nové odpovědnosti a přispět k úspěchu společnosti.

Zdroj: flexjobs.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu