Jak zajistit, aby vaše podnikání bylo úspěšné? Udržujte své ego pod kontrolou

Každý se občas zasní nad tím, jaké bylo bylo splnit si svůj sen a začít podnikat. Většina z nás zůstane u pouhého snění, ovšem někteří se nebojí riskovat a rozhodnou se jít za svým snem. Mnoho z nich se však nestane úspěšnými podnikateli, i když mají produkt či službu o které je zájem. Někdy stačí dodržet několik jednoduchých kroků a každé podnikání může být úspěšné.

Mějte svůj podnikatelský plán sepsaný

Bez plánu je to jen sen. Nemusí to být kniha, ale potřebujete několik stránek s konkrétními cíli, strategiemi, financováním, prodejním a marketingovým plánem a stanovením hotovosti, kterou potřebujete k tomu, abyste vše stihli. Zapsat si to je zásadní první krok.

Upravujte svůj plán podle potřeb

Každý velký vojenský generál v historii věděl, že i nejlépe připravený plán musí být někdy hozen do ohně, když kulky začnou létat. Upravujte se, konfrontujte a dobývejte.

Udržujte své ego pod kontrolou a poslouchejte ostatní

Poradci jsou zásadní, protože potřebujete lidi, aby zkontrolovali, co děláte, a tlačili vás k větším úspěchům. Dodržujte závazky, i když jsou obtížné a náročné. To není o vás; jde o podnikání. Neberte věci osobně a zůstaňte bez emocí. Nenechte své ego převzít kontrolu.

Sledujte vše a spravujte podle čísel

Vytvořte písemné systémy pro všechno, protože z nich budete později těžit. Takto trénujete své zaměstnance. Znejte svá čísla a denně je kontrolujte a dělejte veškerá rozhodnutí na základě toho, co vám řeknou. Jedním z nejdůležitějších výpočtů je hotovostní rezerva. Určete, kolik hotovosti potřebujete k podnikání, a nezačínejte bez určené hotovosti.

Motivujte zaměstnance

Úkolem manažera je delegovat a poté kontrolovat pokrok. Mějte skutečný písemný plán školení a orientace, aby vaši zaměstnanci věděli, co se od nich vyžaduje. Použijte systém odměn založený na motivaci a zajistěte jednoduché řešení problémů, které se objevují.

Používejte internet

Je neuvěřitelně silný a velmi efektivní z hlediska nákladů, ale vyžaduje čas a určitou dovednost. Jde o vytvoření komunity pomocí sítí sociálních médií, jako je Facebook, YouTube, Twitter a blogování, k vytvoření vztahu s vaším trhem. Musíte nastoupit do tohoto vlaku a udělat to, protože jinak neustojíte konkurenci.

Objevte nové podnikání

Chcete se zaměřit na čistý zisk, nikoli na hrubý příjem. Oddělte se od své minulosti a vytvořte novou konkurenční výhodu, ať už se jedná o specializované místo nebo super službu, ale ne slevou.

Především se bavte. Stát se podnikatelem je vaše volba, tak ať to funguje. Pokud se vydáte správnou cestou, můžete v této zmenšené ekonomice přežít a uspět.

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu