Jak uspět při získávání zakázek na volné noze

Ať už pracujete na volné noze na plný úvazek, nebo jen jako vedlejší činnost, spojení se správnými pracovními místy ve správný čas může vaše podnikání zcela změnit.

Směr podnikání důkladně zvažte

Poctivě posuďte své specializované dovednosti a zkušenosti a zaměřte se pouze na práci, u které si myslíte, že budete úspěšní. Je to všechno o kvalitě, ne o kvantitě, a pro vaše podnikání na volné noze je výhodnější se ucházet o zaměstnání, na která jste skutečně kvalifikovaní a v nichž budete vynikat.

Zákazníky lákejte mile, ale stručně

Většina lidí, kteří najímají nezávislé pracovníky, je zaneprázdněna. Zatímco tedy diskutujete o tom, jak jste pro danou práci ideální, a zdůrazňujete všechny důvody, proč je vaše práce vhodná, snažte se, aby vaše představení bylo krátké.

Usnadněte společnostem vyhledávání klíčových bodů a pomozte jim rychle pochopit, proč by vás měly najmout. Pokud máte osobní web portfolia, ujistěte se, že je snadné se v něm orientovat a obsahuje několik příkladů vaší práce.

Buďte jedineční

Udělejte každou práci, kterou pošlete, jedinečnou pro práci i společnost. Prozkoumejte firemní kulturu, abyste předvedli, jak jste nejlepší freelancer pro jejich potřeby a že zapadnete do jejich stylu. Dále nezapomeňte zdůraznit svoji specializaci.

Vyrovnejte své pracovní vytížení

Není neobvyklé, že freelanceři zažijí hostinu nebo hlad.

Jako nezávislý pracovník musíte vyvážit aktuální projekty a přitom často hledat nové. I když po dokončení svých současných můžete skončit bez aktivních prací, se správným hospodařením překonáte i horší časy.

Poznejte svou hodnotu

Pokud je práce omezená nebo právě začínáte, je lákavé vzít si práci za nízkou odměnu. To však neznamená pouze pracovat za nižší cenu, než je vaše hodnota, nízká mzda vás může frustrovat.

Mohlo by být lepší prostě nevyužít příležitosti a hledat lépe platící místa na volné noze.

Prozkoumejte své klienty

Než někoho oslovíte, nejprve proveďte průzkum. Trochu internetového pátrání vám pomůže vyhnout se potenciálním problémovým klientům.

Zůstaňte v kontaktu

Jako nezávislý pracovník víte, že je důležité pravidelně zůstat v kontaktu s klienty. Stejně důležité je stanovit hranice a vyhnout se syndromu vyhoření na volné noze.

Zvažte přidání pracovní doby na svůj web nebo prezentaci, aby klienti pochopili, jak a kdy s nimi můžete komunikovat.

Zdroj: flexjobs.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu