Jak si zvelebit bydlení a současně zvýšit cenu budoucího prodeje či pronájmu vašeho domu?

Pokud jste majitelem domu nebo bytu, jistě budete do budoucna chtít, aby stoupal na hodnotě a naopak neklesal. Jak to učinit? Jedině tak, že do bytu nebo domu, zainvestujete finance navíc. Zvýšíte, nejen úroveň bydlení, ale také prestiž.

Jak tedy vylepšit svůj dům, v případě, že ho budete prodávat nebo pronajímat? Rekonstrukcí! Ta splní současně dvě úlohy – stoupne na ceně a vás tu bude bavit zase žít. Pokud se nechystáte přímo na rekonstrukci, mnohdy pomůže jen renovace.

Přidělejte další místnost

Přidáním místnosti výrazně poroste cena vašeho obydlí. Dům bude větší a navíc poskytne také mnohem vyšší šanci najít klid a pohodu. Nemusíte si nutně stavět novou ložnici, ale taková domácí kancelář, vůbec není marný nápad.

Pro děti je také zvláště přínosná studovna. Určitě si oblíbí, když se budou moci svému studiu věnovat ve svém nadčasovém království a hlavně v soukromí.

Instalace venkovní kuchyně

Každý dům vlastní z drtivé většiny kuchyň uvnitř. Nicméně taková kuchyně venku slouží i jako skvělé útočiště pro celou rodinu. Můžete tu grilovat, tvořit, ale i ohřívat jídlo nebo dělat pizzu.

Na návrhy venkovní kuchyně existuje spoustu softwarových aplikací. Vyberte si svůj návrh a zrealizujte ho. Budete vlastnit další prostory, které opět posílí cenu.

Umístění bazénu nebo vířivky

Máte velkou prostornou zahradu? Tak ji využijte! Prakticky každý z nás miluje odpočinek u vody nebo koupele. Zaplavat si, znamená také zapomenout, na všední denní starosti.

Vyměňte stárnoucí za nové

Stárne vaše kuchyně a koupelna? Bylo by zvláštní, kdyby se tak nedělo, jedná se o přirozený proces. Přitom stačí pouhé detaily, aby vaše prostory stouply na hodnotě.

Ať už se to týká modernějších materiálů, lepších spotřebičů a celkově také vybavení, jistě neprohloupíte. Váš dům se stane cennější.

Další alternativy

Ať už se pustíte do instalace krbu nebo si pořídíte kulečníkový stůl či uděláte místo na parkování – lidé jsou potom za tento nadstandard ochotni zaplatit mnohem více.

Zdroj: thinkrealty.com

Autor: Renata Horáková
zavřít reklamu