Jak si zorganizovat kancelář: Poradíme vám nejnovější trendy

Se všemi těmi složkami, papíry a příslušenstvím je těžké udržet pořádek. Jak na uspořádanou kancelář? To vám dnes prozradíme. Ať už máte rozsáhlou pracovnu nebo jen menší, vždy je lepší, když tu máte dostatek odkládacího místa nebo alespoň úložného prostoru. To vám pomůže zůstat v obraze, kde, co je.

Zaměříme se nejen na samotný úklid, ale také na elegantní doplňky. Dekory totiž plní estetickou stránku věci, ale dokážou navodit i příjemnější prostředí k produktivnějším výkonům. Od této chvíle bude mít každá kancelářská sponka i tužka své místo.

Investujte do stolu

Investice do stolu se spoustou prostorných zásuvek se vyplatí. Víte o tom, že se dají kancelářské potřeby uložit do zásuvky i s jinými organizátory? To je kouzlo, které propůjčuje vaší nové kanceláři řád. Výsuvný deska na klávesnici od počítače ušetří další prostor. Stejně tak i nástěnka („pinboard“), kam si můžete připíchnout, co vše je potřeba udělat nebo také vzkazy a připomínky.

Vestavěné police ušetří místo na zemi

Jak efektivně ušetřit prostor? Malý prostor lze maximalizovat následujícím způsobem: roh kanceláře oddělíte od ostatního prostoru luxusní zástěnou, na stěnu přivrtáte police a zkrátka a jasně vyberte dokonalý stůl, abyste měli věci, kam odkládat.

Využijte k tomu i desku stolu, ale pořiďte si organizátory, ať se propisky a jiné kancelářské věci neválí po povrchu stolu. Na tužky se dá použít i plastový kelímek nebo ještě lépe, např. mramorová sklenička.

Modulární regálové systémy

Další skvělou volbou do kanceláře – police na zdi, které jsou k sobě propojeny, utváří kompaktní dojem a organizovanou estetiku. Splynou totiž se zbytkem moderně zařízeného domu.

Nikdo ani nemusí poznat, že tam celé hodiny vysedáváte u práce. V přeneseném slova smyslu, vypadá tato stěna podobně jako ta, co máte v obýváku.

Stojany na časopisy

V sedací části kanceláře byste měli mít přehled. Pokud je součástí vaší práce i listování v katalozích nebo práce s tiskovinami jako časopisy a noviny, vše uložte do stojanů.

Nechcete přece udělat špatný dojem pro někoho, kdo sem přijde. Elegantních držáků je dnes na trhu celá řada. Nevejdou se vám sem všechny papíry? Některé dokumenty ukotvěte pomocí těžítka.

Zdroj: housebeautiful.com

Autor: Renata Horáková
zavřít reklamu