Jak používat Pinterest pro podnikání

Je Pinterest součástí vašeho marketingového dosahu? Pokud ne, můžete přijít o cenný způsob propagace vašich produktů a služeb.

Jedním z důvodů, proč se lidé hrnou na Pinterest, je to, že web nabízí inspiraci pro různé úkoly. Lidé plánující svatbu, vymalovat ložnici nebo vysazovat zahradu najdou na této sociální stránce „Pinspirace“. Ještě důležitější pro firmy je, že společnosti mohou pomocí Pinterestu komunikovat se stávajícími i potenciálními zákazníky, předvádět produkty nebo nabízet tipy a triky, aby se ukázali jako odborníci v oboru.

Využívejte Pinterest pravidelně

Pokud svůj příspěvek zveřejníte jen sporadicky, nebude pro vás výhodné používat Pinterest. Chcete-li vybudovat svou „pinterestovou“ komunitu a těžit z marketingu na Pinterestu, snažte se zveřejňovat příspěvky každý den.

Nemáte čas připnout obsah několikrát denně? Naplánujte si příspěvky předem pomocí Hootsuite nebo jiné služby sociálních médií.

Buďte aktivnější ve dnech volna

Obchodníci v sociálních médiích již dlouho využívají svátky jako způsob, jak efektivněji propagovat své produkty a služby. Pinterest je však obzvláště vhodný pro sdílení sezónního obsahu. Aby váš současný i potenciální zákazník měl čas na přípravu na svátky, Pinterest navrhuje, abyste začali sdílet sezónní obsah měsíc až 45 dní předem. Není překvapením, že vánoční sezóna je jednou z nejlepších příležitostí.

Vytvářejte nástěnky Pinterest

Jednorázové příspěvky mohou dobře fungovat pro Facebook a Instagram. Aby však na Pinterestu uspěli, musí obchodníci vytvořit desky, které mohou fanoušci sledovat. Mezi další efektivní možnosti marketingu patří výukové programy, kutilské desky a desky, kde mohou zákazníci sdílet své vlastní související piny. 

Malé firmy si navíc mohou vytvořit Pinterest následováním sdílení instruktážních materiálů. Tento pojem, který vynalezl Pinterest, se týká infografických desek, které učí lidi, jak něco dělat, například připravit štědrovečerní tabuli.

Využijte svůj popis

Pinterest může být vizuálním médiem, ale to neznamená, že slova, která uvedete ve svých příspěvcích, nejsou důležitá. Naopak, každý příspěvek by měl obsahovat popis, který poskytuje kontext a zároveň se spojuje se značkou vaší firmy. I když každý popis umožňuje 500 znaků, hledající pravděpodobně uvidí pouze prvních 50 nebo 60, proto nezapomeňte předem umístit klíčové výrazy a informace.

Aby se ujistili, že vaše piny najdou správní uživatelé, měli by obchodníci také věnovat pozornost SEO. Nejprve vyhledejte klíčová slova, která jsou relevantní pro vaše podnikání, pomocí Google AdWords. Přidáním několika hashtagů do popisu a nadpisů zajistíte, že váš obsah uvidí více hledajících. 

Analyzujte výkon vašeho podnikání na Pinterestu

Stejně jako ostatní sociální weby nabízí Pinterest nástroj Analytics, který umožňuje podnikům posoudit, jak si jejich současné kampaně vedou, a vytvářet efektivnější ty, které se pohybují vpřed. Chcete-li použít tuto funkci, jednoduše navštivte web a ověřte svůj účet. Poté budete mít přístup na Metriky webu, kde můžete sledovat důležité informace, například to, jak často se vaše piny zobrazují na Googlu, jak často se uživatelům vaše piny zobrazují a kolik z nich přejde na váš web přímo z Pinterestu. Můžete také zjistit, odkud pochází váš provoz, a podle toho provést úpravy. Pokud například většina zákazníků sleduje váš obsah na smartphonech, je důležité zajistit, aby byl váš web vhodný pro mobilní zařízení.

Nástroj Analytics navíc ukazuje obchodníkům, které z jejich pinů si vedou nejlépe. Prohlížením dojmů a interakcí s připnutým obsahem můžete lépe přizpůsobit své marketingové úsilí kupředu.

Zdroj: businessknowhow.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu