Jak okořenit vztah po čtyřiceti letech?

Být spolu téměř čtyřicet let je úctyhodný výkon, a mnoho lidí ví, že za úspěšným vztahem stojí spousta dřiny a odříkání. Proto je dobré vztah po jisté době oživit.

Oceňujte jeden druhého

Není třeba oslavovat jen jeden den svatého Valentýna nebo třeba narozeniny partnera, abyste mu vyjádřili svou lásku. Aby zdravý vztah trval dlouhou dobu, je třeba, abyste oba viděli každý den jako příležitost, jak se navzájem cítit zvláštně a překvapit toho druhého. Nemusí to být velké skutky lásky, ale může jít o malá gesta laskavosti.

Vyslovte své fantazie

Všichni v sobě uchováváme svou tajnou fantazii, kterou se obáváme prozradit. Je možné, že jsme ještě nikdy nebyli tak dostatečně blízko nikomu, aby v nás vytvořil pocit pohodlí a mohli ji odtajnit. Jakmile začne vztah zrát a stárnout, důvěra se začne posilovat. A kdy je lepší čas pro prozrazení svých představ než teď, kdy vztah potřebuje okořenit?

Zahrajte si společně týmové sporty

Dobrým nápadem je vždy přinést nové aktivity, které vzbudí vzrušení. Oba se můžete zapojit do nějakého týmového sportu. Trocha přátelské konkurence nijak neublíží a vám tak vzniknou nové zábavné vzpomínky. Bude to jiná zkušenost, o které můžete později vesele vykládat.

Naučte se něčemu novému

Někdy můžete mít pocit, že vám došla témata, o kterých se můžete bavit. Naučit se nějaké nové věci vám přinese novou energii a vzrušení, pokud se do toho vložíte společně, dodá to celému vztahu potřebnou romantiku. Rázem budete mít nové zájmy a věci, o kterých si budete zase s chutí povídat.

Utečte od každodenních povinností

Náš život je mnohdy jeden velký chaos, ve kterém se snažíme ukočírovat práci, děti, rodinu apod. Často se stává, že na toho druhého zapomeneme nebo už nemáme sílu po celodenním shonu na sklenku vína a kus řeči. Chcete-li tomu zabránit, naplánujte si čas jen pro vás dva. Je jedno, zda podniknete týdenní dovolenou u moře nebo si uděláte hezký společný večer. Hlavní je, že se alespoň na chvíli oprostíte od všech starostí a budete se věnovat jeden druhému.

Koneckonců, vztah můžete okořenit kdykoliv, nemusíte čekat, až budete mít za sebou tolik let.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu