Jak může vaše oblečení ovlivnit váš image a úspěch?

Studie ukázala, že je možné se dozvědět hodně o osobnosti člověka, stav, věk a příjem jen z pohledu na fotografii svých bot. V této souvislosti má fráze „Vždy se oblékněte pro úspěch“ další, velmi praktický význam.

Díky neobvyklému oblečení budete vypadat kompetentněji

Lidé, kteří nosí oblečení, které lze považovat za nevhodné pro to, co dělají, mohou mít ve skutečnosti lepší image a mohou být považováni za specialisty ve své pracovní oblasti. Vědci to nazvali „efekt červených tenisek“. 

Některé styly podporují vaše kreativní myšlení

Neformální oblečení zvyšuje naše abstraktní myšlení. To se vysvětluje skutečností, že neprofesionální oblečení vytváří určitý společenský distancování. A když jsou lidé sociálně vzdálenější, mají tendenci hledat kreativnější řešení.

Váš individuální styl pomáhá správně se prezentovat

Neměli byste se snažit zapadnout do stereotypního obrazu toho, jak by mělo vypadat vaše oblečení v očích vašich zaměstnavatelů. Místo toho byste se měli oblékat tak, jak se budete cítit v nejlepším možném světle. Protože, jak říkají specialisté, osobnost je pro zaměstnavatele důležitější, než si myslíte.

Vhodným oblečením se budete cítit jistější

Nosit tematické oblečení může mít pozitivní vliv na naše poznání, zejména zaměření. V experimentu lidé, kteří měli laboratorní plášť, udělali méně chyb při provádění úkolů, které vyžadovaly pozornost, a vědci to vysvětlují jak symbolickým významem, tak fyzickou zkušeností s nošením takového oblečení.

Vaše oblečení může říkat něco o vašich cílech

Lidé zpracovávají vizuální detaily, aniž by o tom hodně přemýšleli. Náš mozek v zásadě vynáší soudy v milisekundách a vytváříme dojmy o různých věcech. Protože naše oblečení tvoří většinu naší vizuální prezentace, měli bychom ho pečlivě vybírat, abychom ukázali, jaké cíle chceme dosáhnout.

Například, jak říkají specialisté, vyhrnutí rukávů bude hovořit o vašem odhodlání dokončit věci, nebo neformální oblečení na důležitých událostech ukáže, že chcete navazovat sociální kontakty.

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu