Jak efektivně zabavit děti, když pracujete z domova

Bez ohledu na to, proč pracujete z domova, když tam jsou i vaše děti, je to velmi náročné. V ideálním případě máte zajištěné pravidelné hlídání. Ale i když ho máte, může někdy dojít k nečekaným událostem a vaše hlídání je zrušené. Pro ty časy, kdy potřebujete rychlé a snadné možnosti zábavy, existuje několik způsobů, jak zajistit, aby vaše děti byly zabavené, abyste mohli svou práci dokončit.

Naplánovat dobu hraní

Vyhraďte si časový úsek, kdy budete nejproduktivnější, a použijte ho pro hraní dětí. Připravte několik hraček, se kterými si vaše děti mohou hrát jen během této doby. 

Další možností je střídání rodičů, pokud oba pracujete z domova.

Určete nějaký prostor

Je důležité, abyste vy i vaše děti měli pocit, že máte svůj vlastní prostor pro kreativitu a práci. Pokud máte hernu nebo určené hřiště, nechte své děti tento prostor využívat, když pracujete. Ujistěte se, že jste si sami vytvořili domácí kancelář, která vám umožní pohodlně pracovat a soustředit se. Toto oddělení prostoru také usnadňuje „stanovení hranice“ mezi prací a domovem.

Využijte technologie

Děti milují čas u monitoru, takže ho využívejte moudře! Ať už jde o hraní jejich oblíbených videoher, sledování videí nebo milovaného filmu, trochu času navíc na obrazovce jednou za čas není ničím, za co se musí rodiče cítit provinile. Vaše děti to ocení a vy budete mít nepřerušovaný blok času soustředit se na svou práci.

Vzpomeňte si na své dětství

Pamatujete si na časy před technologiemi, kdy byly hádanky a deskovky „cool“? Děti nemusí vědět, že jsou staré. Vyzkoušejte tedy několik aktivit ze staré školy (hádanky, deskové hry, kouzla), které jsou pro vaše děti zcela nové a vzrušující.

Vstaňte dříve než děti

Někteří rodiče se spoléhají na to, že vstanou dříve než děti. Před jejich probuzením se snažte vyřídit důležité záležitosti.

Neřiďte se tím, kolik hodin jste pracovali, ale kolik jste udělali práce.

Zdroj: todaysparent.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu