Jak bydlí nejbohatší muž současnosti? Rozhodně se nemá špatně

Možná jste zaznamenali zprávu, že nejbohatší muž naší planety si před nedávnem pořídil novou vilku. Nejedná se však o kdovíjakou barabiznu, ale o luxusní sídlo v Los Angeles, které je v celém širokém a dalekém okolí suverénně nejdražší. Pro Jeffa Bezose však není cena absolutně žádným problémem. Pojďme se tedy společně podívat, jak tento skvělý americký podnikatel bydlí.

Jaký dům si Jeff Bezos koupil?

Jeff Bezos si konkrétně pořídil sídlo Warner Estate na prestižní adrese Beverly Hills, za které utratil neuvěřitelných 165 milionů dolarů. V přepočtu na české koruny to jsou necelé 4 miliardy korun, což je pro normálního smrtelníka nepředstavitelná hora peněz. Není proto překvapující, že tato obchodní transakce se stala suverénně nejvyšší v celé oblasti Los Angeles, a to tady nežijí žádní vandráci. Druhá nejdražší vila se totiž prodala za „pouhé“ 3,4 miliardy korun.

Bezos koupil dům i s obrovskou zahradou

Jak už napovídá samotný název vily, původně ji nechal vystavět Jack Warner, který ve své době šéfoval studiu Warner Bros. Začala se stavět na začátku 20. let minulého století a tato velkolepá stavba byla dokončena až v roce 1937. Součástí domu, který si Jeff Bezos pořídil, je i téměř čtyřhektarová zahrada, díky které má tento podnikatel dostatek soukromí a zároveň pohodlí.

Jak je dům vybaven?

Warner Estate disponuje původními dřevěnými podlahami, na kterých měl původně císař Napoleon žádat svou nastávající choť Josefínu o ruku. Dřevěné obklady na zdech jsou taktéž velice staré a například lustr pochází z dob anglického krále Jiřího III. Dům samozřejmě disponuje i všelijakými tajnými páčkami, které skrývají neobvyklé vybavení domu. Po zatažení za jednu z nich se například odkryje projektor či se stáhne promítací plátno.

Nikdo zatím nedokáže říct, zda bude Jeff Bezos ve svém novém sídle bydlet. Vlastní totiž tolik nemovitostí po celém světě, že by mohl každý týden žít v jiném domě v jiném koutu světa.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu