I velmi pohostinný člověk má své hranice. Jaké chování je na návštěvě vždy nevhodné?

Někteří z nás jsou velmi společenští a mají neustále hosty. Ale ani těm pohostinným jednotlivcům se nelíbí, když jejich přátelé začnou kritizovat jejich závěsy nebo se pokusí nakrmit své domácí mazlíčky něčím chutným ze stolu.

Když se hosté dotknou vašich osobních hygienických potřeb

Pokud se chystáte přes noc zůstat u svého přítele, je nejlepší mít s sebou zubní kartáček, hřeben a holení, pokud patříte mezi muže, kteří se holí denně. Když si zapomenete vzít zubní kartáček, zeptejte svých přátel, jestli mají náhradní nebo použijte pouze ústní vodu. Pokud jde o osobní hygienu, nikdy byste si ji neměli půjčovat.

Když kritizují zařízení vašeho domova

Různí lidé milují různé interiéry a není příliš zdvořilé upozornit na to, že něčí závěsy už nejsou trendy. Nejdůležitější je, aby se vám líbilo, jak vypadá váš domov, ne u někoho jiného.

Když vaši přátelé otevřou ledničku, aniž by se zeptali

Existují lidé, kteří nechají své přátele koukat do lednice a hledat něco dobrého. Ale co když to vašim přátelům nevyhovuje? Vždy je lepší se jich zeptat, jestli pro vás mají něco chutného.

Když dávají nevhodné jídlo vašim mazlíčkům

Všichni víme, že domácí mazlíčci mohou vypadat neuvěřitelně nešťastně, jen aby vyloudili nějaké pochoutky. Ale téměř nikdy není dobrý nápad dát domácím mazlíčkům lidské jídlo. Mohou mít speciální dietu, o které nevíte. Pokud opravdu chcete něco dát roztomilému mazlíčku, požádejte jeho majitele o svolení a přineste si lahůdku, kterou může zvíře jíst.

Když hrají na vaše hudební nástroje, aniž by věděli jak

Hudebníci nevydrží, když se lidé dotknou jejich nástrojů, aniž by věděli, jak na ně hrát. Náhodné stisknutí kláves nebo trhání strun může nástroj dokonce poškodit.

Když nechají své děti dělat si u vás, co chtějí

Jedná se o velmi běžnou situaci: maminky si povídají v kuchyni, pijí kávu a malé dítě si pokoj prozkoumává samo. Děti jsou opravdu zvědavé a mohou kreslit na zdi nebo dokonce něco rozbít. Hostitelé se budou cítit mnohem lépe, pokud je dítě někde poblíž a dělá něco bezpečného. V takovém případě se budou cítit uvolněně a klidně.

Když hosté dlouhou dobu obývají vaši koupelnu

Samozřejmě se to netýká situací, kdy se člověk necítí dobře. To platí pro lidi, kteří stráví hodiny v koupelně, dívají se na šampony a krémy, zatímco někdo opravdu potřebuje koupelnu nutně navštívit.

Když požádají o půjčení všeho, co vidí

Když jsme byli děti, byla zábava vyměňovat si hračky s kamarády. Ale někteří lidé mají tento zvyk stále jako dospělí a stále žádají ostatní, aby jim něco půjčili. Je opravdu nepříjemné, když vás někdo požádá, abyste mu dali své věci jen proto, že je chce.

Když u vás doma stanoví vlastní pravidla

Každý pohostinný člověk se pokusí udělat vše pro to, aby se jeho hosté cítili dobře. Ale když hosté požádají hostitele, aby dal hlídat někomu své domácí mazlíčky nebo děti, nelíbí se jim vůně domova nebo se pokusí stanovit vlastní pravidla, hostitel pravděpodobně tyto lidi znovu nepozve. Vždy je nejlepší stanovit základní pravidla.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu