Elton John: v 16 letech si vydělával hrou na piano po hospodách, dnes přispívá miliony dolarů na boj s covid-19

Tato hvězda britské popové scény se narodila 25. března 1947 v Londýně. Svoji kariéru si musel od píky vybudovat sám. Inspirací mu byli i hudební přátele (Long John Baldry a Elton Dean) – a v roce 1972 si nechal změnit jméno z rodného Reginald Kenneth Dwight na Elton Hercules John – právě z jejich jmen.

Jednoduché začátky? To ani omylem

Obličej prodává dnes a ani v minulosti tomu nebylo jinak. Elton John se nemohl pro svoji zavalitou postavu s brýlemi dlouho v hudební branži prosadit. Dnes Rocket Man dál pokračuje ve své víc jak 40. leté kariéře stále vzhůru. I když musel kvůli pandemii přerušit svojí hudební show – míří k číslu 300 show na pěti různých kontinentech.

Pestrobarevný osobní život a homosexualita jako tajemství?

Za piánem nesedí v nudném černo bílém obleku, ale hýří barvami a kostýmy. Je extravagantní i v soukromí. Všude sbírá inspiraci na psaní hudby a textů. Díky všemu, čím si v životě prošel, mohl být oceněn Oscarem za píseň „ Can You Feel The Love Tonight“.  

Ke své sexuální orientaci se veřejně hlásí a rozhodně ho nezastavila v jeho kariéře.  Nikoho tedy nepřekvapí jeho známí výrok „Myslím, že Ježíš byl soucitný, superinteligentní gay, který rozuměl lidským problémům.“ Elton John se nebojí stát si za svými názory a veřejně je dávat najevo.

Michael Jackson aneb jak se z týraného dítěte stal král popu.

Velký bojovník, který se nebojí žádných prezidentů

Elton John se za svůj život pomohl tisícům lidí. Jak v boji s HIV, tak v boji za propagaci rovnoprávnosti. Je inspirací pro všechny, kteří nechtějí sedět tiše v koutě a bát se přiznat si svou orientaci. Elton Jonh se nebál pustit se do ruského prezidenta Putina, za jeho názory na problematiku této LGBT.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu