Důvody, proč ženy dávají přednost samotě před společným bydlením

Existuje mnoho extrovertních dívek a žen, které se rozhodly žít samy. Mít celý byt pro sebe je sen, zvláště pokud už mnoho let žijete ve velké rodině nebo s nepříjemnými spolubydlícími. Pokud máte potíže s rozhodováním, zda chcete žít sami nebo hledat nového spolubydlícího, podívejte se na důvody, proč se moderní dívky rozhodují od všech osamostatnit.

Svoboda

Pokud nejste nemotorná a závislá žena, která se bojí zůstat hodinu sama na pokoji, svoboda pro vás není. Protože téměř každá moderní žena je nezávislá a miluje svobodu. Můžete dělat, co chcete a kdykoliv si budete přát. Nikdo vám neřekne, abyste televizor vypnuli po půlnoci, a nikdo vás ráno neprobudí. Navíc, ze zábavných večírků se můžete vracet klidně v 5 hodin ráno a nikomu nic nemusíte vysvětlovat.

Rozhovory se sebou

Mluvit k sobě samé není známkou šílenství. Představte si situaci, kdy se vracíte po velmi těžkém pracovním dnu domů, kde místo klidu nacházíte křičící maminku kvůli nepořádku nebo hlučné spolubydlící. Tehdy nemáte žádnou možnost se uklidnit, mluvit si pro sebe a nechat ze sebe veškerou tu tíhu opadnout. Když žijete sami, můžete strávit večer u sklenky vína a sami se sebou zhodnotit proběhlý den.

Bydlení podle sebe

Chcete vymalovat obývací pokoj ohnivě červenou? Nebo chcete ozdobit svou kuchyňskou linku bláznivými tapetami? Když žijete sami, jsou vaše možnosti zútulňování bytu podle sebe nekonečné. Nikdo vám nebude bránit v malování, tapetování, ani jiné tvorbě. Popusťte uzdu své fantazii a klidně experimentujte.

Vlastní sebepoznávání

Jak dobře se znáte? Jaké jsou vaše zájmy, schopnosti, dovednosti a hodnoty? Jaké jsou tvé slabosti? Moderní lidé tráví hodiny meditací a zkoumáním sebe samé. Život sám vám dává skvělou příležitost poznat sebe a lépe se milovat. Tímto způsobem věnujete více času sobě, ne těm hloupým a bezvýznamným rozhovorům se svým spolubydlícím.

Kariéra

Pokud se snažíte dosáhnout vysokých profesních cílů, budete muset pracovat víc než kdykoli předtím. Když žijete samy, nikdo vás neruší, což znamená, že nemusíte trávit noc v kanceláři, když musíte dokončit projekt.

Důvodů, proč ženy chtějí bydlet samy je samozřejmě více, a ne vždy si to každý z nás může dovolit. Rozhodujte se podle toho, jak se cítíte, nenechte si nikým ovlivnit.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu