Dubaj – město nekonečných možností, luxusu a zážitků

Dubaj poskytuje tolik fantastických míst, které musí člověk navštívit. Od úžasných pláží, přes supermoderní střešní bary, noční kluby světové špičky, až po výlety do pouští. Připravili jsme pro vás pár míst, které stojí za podívání.

Historii objevte v muzeu

Uvnitř hradeb nejstarší dubajské pevnosti Al Fahidi se rozprostírá největší muzeum v Dubaji. Najdete tu samostatnou výstavu o stavbě této budovy, ukázky regionální kultury, starožitnosti, artefakty staré až 5000 let, i nálezy, se kterými se dříve obchodovalo – zejména z afrických a asijských zemí. V historické budově sídlí celá řada diorámů v životní velikosti, které zachycují život lidí z minulé éry.

pevnost Al Fahidi (Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73185520)

Deštný prales v Dubaji

Chybí vám divoká zvěř a zeleň? Chcete výlet do džungle? V Dubaji není nic nemožné, proto se vydejte do Green Planet, unikátní projekce, která vám přiblíží prostředí deštných pralesů. Celá výstava je pojata interaktivním a vzdělávacím systémem, takže ani vaše děti se rozhodně nudit nebudou. Můžete si prohlédnout různé druhy opic, lenochody nebo dikobrazy. K vidění jsou i vodopády a občasný déšť.

Dubaj na dosah

Pokud se vydáte do Dubaje, byla by škoda nenavštívit nejvyšší budovu světa s ohromujícími 160 patry a výškou 828 metrů, Burj Khalifa. V jejím 148. patře si můžete dát oběd v luxusní restauraci nebo se ubytovat v Armani Hotelu. Výstavba tohoto dubajského skvostu trvala šest let.

Burdž Chalífa (zdroj foto: Photo by Clay Banks on Unsplash)

Procházka podél pláže

Pláž The Beach byla navržena tak, aby splňovala různorodé požadavky turistů. Nachází se naproti promenádě The Walk v Jumeirah Beach Residences, kde si můžete vychutnat čerstvé džusy a burgery, navštívit butiky s módou nebo obdivovat nejluxusnější auta ve městě. Pláž je ideální i pro rodiny s dětmi, nabízí vodní sporty jako je jízda na banánu nebo svezení se na velbloudech po pláži.

Na výlet do pouště

I lidé, kteří žijí v Dubaji již několik let, jsou stále fascinováni velbloudy. Pronajměte si čtyřkolky, kterými se vydejte sjíždět písečné duny. Během této vyjížďky můžete spatřit beduínský tábor, sokolnictví, nechat si udělat tetování pomocí henny nebo ochutnat tradiční arabské jídlo.

poušť nedaleko Dubaje (zdroj foto: Photo by Valeria andersson on Unsplash)

Představili jsme vám pouhý zlomek toho, co Dubaj nabízí. Je to město, kde můžete dělat cokoliv, na co si jen vzpomenete, tak si jeho návštěvu pořádně užijte.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu