Dávejte si pozor na těchto 8 vzorců chování, díky nimž je člověk snadným terčem zločince

Zločinec potřebuje jen 7 sekund, aby si vybral svou potenciální oběť. Během této doby hodnotí osobu, která kráčí jejich směrem, a všechna možná rizika. Ne každý člověk se stane obětí. Pojďme zjistit, jaký je rozdíl mezi lidmi, kterým se zločinci raději vyhýbají, a těmi, kteří se stanou jejich cílem.

Rychlá chůze

Rychlá chůze je známkou nervozity. Tato osoba má z něčeho strach a je nepozorná k lidem kolem sebe. Mohou se tak stát snadným cílem. Je lepší chodit průměrným tempem nebo chodit jen o něco rychleji než ostatní lidé v toku chodců. Musíte však být koncentrovaní a klidní.

Délka kroku

Lidé obvykle kulhají, když se snaží být opatrní. Mohou mít puchýř na noze nebo jiný druh zranění. V tomto případě jsou zranitelní a nemohou odolat útoku.

Ataxická chůze

Kroucení ze strany na stranu, poskakování nebo ztráta rovnováhy způsobují, že vaše chůze vypadá nejistě. Pohyby paží a nohou by měly být synchronizovány, zatímco chůze by měla být plynulá. Nejprve byste měli šlapat na patu a poté na prsty.

Pomalé pohyby

Když se člověk pohybuje pomalu nebo „táhne nohy za sebou“, je to známka toho, že jeho energie se blíží nule. Je snadné zaútočit na tento typ lidí, protože se nemohou bránit.

Hrbení

Zločinci vnímají hrbení jako podrobení. Křivá záda odhalují plachého a slabého člověka, rovná záda, vzpřímená ramena a brada nahoru způsobí, že se zločinec od vás vzdálí.

Zaneprázdněné ruce

Kapsáři přiznávají, že nejsnadnějším cílem jsou ženy, jejichž ruce mají plné ruce práce s taškami nebo telefonem. Pokud při chůzi máte ruce v kapsách, dáváte zločinci časovou výhodu, protože první sekundy útoku jsou nejdůležitější.

Nedostatečný oční kontakt

Pro zločince je klíčový prvek překvapení. Potenciální oběť by neměla vidět svého útočníka. Můžete se tedy chránit tím, že se díváte přímo do očí jiných lidí a necháte je pochopit, že jste je viděli.

Sluchátka

Osoba, která neslyší zvuky kolem sebe, ztrácí pojem o realitě. Pro zločince bude snadné zaútočit na vás zezadu a zůstat bez povšimnutí. Chcete-li tomu zabránit, upravte hlasitost sluchátek, abyste slyšeli vše, co se děje kolem vás.

Podle výzkumníků se zločinci většinou bojí zranění nebo chycení. Snaží se vyhnout pozornosti a hluku. To nejlepší, co můžeme udělat, abychom se ochránili, je přimět je, aby věřili, že nejsme snadné cíle a že můžeme bránit.

Zdroj: crimestopperstc.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu