Co je to multi-servis a jaké jsou jeho výhody?

Podnikáte, anebo máte ve firmě na povel provoz a bezpečnost? Pak jste již nejspíš došli k tomu, že pro dosažení maximální efektivity musí být zabezpečení objektu komplexní. V ideálním případě jdou zkušená fyzická ostraha a moderní elektronické zabezpečovací systémy ruku v ruce s tím, že služby bezpečnostní agentury dnes zahrnují také facility management a další činnosti.

V případě bezpečnostní agentury TOP security má tzv. multi-servis za cíl maximální optimalizaci procesů uvnitř firmy a zajištění jejího bezpečného a efektivního chodu.

Jaké služby kombinuje multi-servis?

Klienti si mohou objednat jednotlivé služby, ale čím dál tím častěji volí cestu multi-servisu, kdy se odborně vyškolení pracovníci z různých oborů v rámci jedné zakázky starají nejen o bezpečnost firmy, ale také o související činnosti. Pro jednotlivce je velmi těžké učit se vše od nuly a stačit na všechno sám, a proto je výhodné delegovat některé aktivity na odborníka v oboru, za kterým stojí mnohaleté zkušenosti a řada spokojených zákazníků. V konečném účtování tak ušetříte čas, peníze i nervy.

Zdroj fotografií: stock.adobe.com

Klienti bezpečnostní agentury nejčastěji poptávají následující kombinace služeb, ve kterých figuruje fyzická ostraha a:

 • instalace a monitoring zabezpečovacích systémů,
 • recepční služby,
 • úklidové služby,
 • úklidové služby a údržba a péče o zeleň,
 • úklidové služby a instalace a monitoring zabezpečovacích systémů,
 • kompletní facility management.

7 výhod zakázky, kde všechny služby zajišťuje jedna bezpečnostní agentura

Možná vás napadlo, že si na každou službu najmete jinou společnost, která se na daný obor specializuje, a zatímco jedna firma se postará o chod recepce, druhá zajistí bezpečnost a třetí si vezme na starost facility management. Fakt, že vám všechny služby poskytne jedna bezpečnostní agentura, má mnoho výhod:

 1. Všechny záležitosti řešíte s jedinou firmou a jedním manažerem zakázky. Komunikace i řešení klientských požadavků je jednoduchá, pružná a šetří vám čas.
 2. Manažer zakázky má přehled o vaší společnosti jako celku a neustále je vám k ruce. Podává vám aktuální informace, navrhuje možná účinná vylepšení pro zvýšení bezpečnosti a optimalizaci chodu firmy. Vy tak můžete v klidu spát a soustředit se na svoji práci.
 3. Flexibilně můžete snižovat nebo naopak zvyšovat rozsah poskytovaných služeb dle toho, co aktuálně ve firmě potřebujete zajistit.
 4. Netříštíte rozpočet mezi více firem, a kromě času šetříte i peníze. Fakt, že objednáváte balík služeb, představuje v konečném účtování úsporu.
 5. Velká bezpečnostní agentura s širokým portfoliem nabízených služeb klade na své zaměstnance vysoké nároky, pečlivě je vybírá a průběžně školí tak, aby šli s dobou, nadále se zdokonalovali a perfektně reprezentovali bezpečnostní agenturu. Kdo z toho těží? Vy. 
 6. Hlavně pro menší firmy je obtížné na 24 hodin denně a 7 dní v týdnů pokrýt všechny oblasti (recepce, úklid, dohled nad bezpečnostními systémy, facility management atd.) dostatkem kvalifikovaných lidí, kteří si mezi sebou rozdělí směny. Větší bezpečnostní agentura má dostatek odborníků na všech pozicích a poskytne vám je, aniž byste museli absolvovat mnoho náročných pohovorů a výběrových řízení.
 7. U všech dílčích služeb máte garanci vysoké kvality.
Zdroj fotografií: stock.adobe.com

Kdo nejvíce ocení multi-service

Spojování služeb v rámci jedné zakázky využívají zejména:

 • správci budov a společenství vlastníků jednotek (SVJ),
 • administrativní centra sdružující vícero společností,
 • velké logistické a průmyslové společnosti,
 • správci památkových objektů,
 • společnosti se zájmem o krátkodobé zajištění služeb,
 • menší firmy, které nechtějí nebo nemohou v takovém měřítku zaměstnávat vlastní personál.

Autor: redakce ProÚspěch.cz
zavřít reklamu