Co dělat doma v případě karantény?

I když není domácí karanténa nic příjemného, rozhodně nemusíte propadat panice. Stále ještě nemusíte být nakažení, a proto byste si měli udržet především zaměstnanou a pozitivní mysl. Tím, že budete sedět na jednom místě a zoufat si nad danou situací, si rozhodně nepomůžete. Naopak byste měli být rádi, že můžete produktivně využít nabídnutý čas.

Aktualizujte životopis

V běžném životě je aktualizace životopisu jedním z těch úkolů, které okamžitě spadnou na vedlejší kolej. Pokaždé se najde něco důležitějšího, avšak v okamžiku domácí karantény spoustu věcí dělat nebudete. Aktualizace většinou trvá dlouho a je velice nudná. Proto se vám do ní za normálních okolností vůbec nechce. V karanténě ale máte na životopis dostatek času. Buďte si jistí, že až budete shánět nové zaměstnání, takto vložený čas se vám vyplatí.

Udělejte jarní úklid

Každá žena v domácnosti ví, že jarní úklid je potřeba, ale zabere nepřeberné množství času. V domácí karanténě ale nemůžete jít ven nebo se vymlouvat, že musíte jít do práce. Proto využijte nabídnutou možnost a hezky v klidu vygruntujte celý dům. Navíc se nebudete muset stresovat každodenními pracovními povinnostmi. Pokud využijete i dezinfekci s alkoholem, ochráníte sebe i své příbuzné před šířením viru.

Dočtěte rozečtené knihy

Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo si stěžuje, že nemá na čtení dostatečné množství času. Dojíždění do práce, starosti okolo domácnosti a okolo dětí vám skutečně neposkytují mnoho prostoru na oblíbenou knihu. V okamžiku domácí karantény vám ale všechny povinnosti odpadnou, takže byste si na čtení měli udělat čas. Nejenom, že si u této činnosti odpočinete, ale také vypnete od špatných zpráv, které neustále slýcháte z médií.

Pokud se ocitnete v domácí karanténě, tak rozhodně nepropadejte panice. Věnujte se činnostem, na které běžně nemáte čas, a hlavně zůstaňte pozitivní.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu