Člověk je tvor přizpůsobivý

Už je to více než rok, co žijeme v omezeném režimu s velmi matnou vidinou lepších časů, které nám připomínají teď snad už jen sluneční paprsky a příslib teplého počasí, které pochmurnou náladu obvykle zmírňuje. Stejně tak i opatření.

Na některá omezení se zvyká těžko, spíš si na ně zvykat nechceme, ale na jednu věc jsme si z nás za dobu pandemie zvykla nejspíš většina. Na online prostor a jeho výhody. Šetří čas. Bezesporu. Jak jinak bychom si mohli dovolit být na jedné přednášce v šest večer, na druhé hned v sedm večer a tu první si doposlechnout druhý den u oběda? Ti zdatnější v multitaskingu u takové aktivity stihnout ještě uvařit či pověsit prádlo. Je to úspěch, nemuset se v některých věcech rozhodovat a přemýšlet, čemu dát přednost.

 A jestli si na něco naše lidská rasa zvyká určitě rychle, pak je to právě úspěch. Není nic špatného chtít být úspěšný. Chybu, kterou ale spousta lidí dělá je, že zůstane pouze u „chtěl bych“.

Proč tomu tak je?

Překročit meze vlastního komfortu, zavedených rutin a jistot bývá jedním z velmi častých důvodů, proč se nakonec spokojíme s tím, co máme a potlačíme touhu chtít víc. Vyjet ze zavedených kolejí totiž znamená přejet sem tam nějakou nerovnost a trochu se otřást. Není to jednoduché a pravda, vyžaduje to odvahu a mnohdy i menší či větší risk. A kdo by chtěl v dnešní době něco riskovat, že?

Pokud ale hledáte co nejméně trnitou cestu úspěchu a vlastní seberealizaci, máme pro vás tip.

Jednou z cest vedoucích k úspěchu, mluvíme-li o pracovním úspěchu, je například studium MBA. Pokud jste se o něj nijak blíže nezajímali, možná se vám vybaví zahraniční titul na naše poměry za astronomické částky. Tyto doby již dávno pominuly a studium MBA se v našem kraji těší čím dál větší oblibě. Důvody jsou zřejmé. Jedná se o jednu z mála možností, jak se komplexně postgraduálně vzdělávat. Pokud jste již v pracovním procesu, zpravidla zkušenosti získáváte v různých zaměstnáních, což je ale velmi dlouhodobý proces. Další možností, jak získat zkušenosti v oboru jsou různá školení. Ty mají ale zase nevýhodu svého jednostranného zaměření. Pokud potřebujete vzdělávat v různých segmentech, platby za školení se mohou vyšplhat na velmi vysoké částky.

MBA studium je zaměřeno na praxi. Nepředstavujte si tlusté knihy plné teorie, které se mnohdy v reálném životě míjí účinkem. Lektorem takové studia není milovník přesných definic, ale člověk z oboru, s letitými zkušenostmi, který teorii stihl ověřit a vylepšit za vás. Při studiu budete rozvíjet své dosavadní zkušenosti. Cílem studia je posunout vás v kariéře o krok dál, dát vám nový úhel pohledu. Výhodou je, že již během něj můžete začít implementovat získané poznatky do svého pracovního, ale i osobního života, ihned. O tom to je. Máte v podnikání problém a nevíte si rady? Možná si lámete hlavu, jak své podnikání či kariéru posunout dál a už nevíte kam sáhnout pro radu a co vyzkoušet? Pak právě MBA studium může být odpovědí.

Nepřipadáte si jako student?

Typickému studentovi MBA je ve věkovém rozmezí od 30 až do 50 let, ale výjimku netvoří ani mladší či starší studenti. Všichni jsou pracující lidé, ať už ve vysokém managementu, vedoucích pozicích, lidé podnikající nebo s podnikáním začínající.

foto: Business Institut

Jak je studium náročné časově?

Celková délka studia MBA je standardně max. 18 měsíců. Při volbě 100% online formy je délka 12 – 14 měsíců. A právě tato varianta je k vašemu času nejvíce přátelská. Při využití online formy odpadají lektorská setkání, která se konají (v normálním režimu) obvykle jednou kvartálně o víkendu. Např. na pražském Business Institutu setkání probíhají ve všední den v odpoledních hodinách, a to 1x za měsíc. Pokud o online studiu uvažujete, určitě si nejprve dopředu zjistěte, zda vás neodbydou pouze sadou PDF dokumentů, u kterých budete postrádat souvislosti. Při volbě online studia na Business Institutu o tyto přednášky ale přijít nemusíte. Krom toho, že přednášku si pustíte ve chvíli, kdy se to hodí vám, je další výhodou online studia i jeho příznivější cena než u klasické kombinované formy, při totožné kvalitě předávaných informací. Jediné, o co přicházíte touto volbou, je přímá interakce s přednášejícím lektorem na pravidelných setkáních. I tak s lektory ale můžete konzultovat, a to právě prostřednictvím zmíněné studentské sekce, nebo e-mailem.

Online variantu studia MBA nenabízí mnoho českých škol, i přes to, že v současné době je online veškeré studium, pokud daná škola nezastavila výuku úplně.  Předpokládá se, že se až situace dovolí, vrátí se vše k původnímu způsobu výuky. Právě Business Institut však 100% online formu nabízí již několik let nezávisle na pandemii.  Zde jsou lektorská setkání nahrazena video přednáškami dostupnými ze studentské sekce, ve které najdete od všech studijních materiálů až po důležité informace a kontakty.

Chvíli bude možná trvat naučit se znovu učit, zakomponovat čas pro studium do svého harmonogramu, ale když jde o dobrou věc, člověk si zvykne rychle.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu