Čím si skateboarding zasloužil své místo na olympiádě?

Letos vůbec poprvé bude na letních olympijských hrách konajících se v Tokiu zařazen stále oblíbenější sport skateboarding. Příznivce tohoto dynamicky se vyvíjejícího sportu tahle zpráva samozřejmě nesmírně nadchla – ještě více pak samotné reprezentanty tohoto sportu, kteří v něm poprvé budou moci hrdě zastupovat svoji zemi.

Nabízí se otázka, čím si dynamický sport jako skateboarding zasloužil, aby byl zařazen mezi disciplíny na LOH v Japonsku.

Za vším stojí World Skate

Za účas skateboardingu na olympijských hrách můžeme vděčit World Skate, který se stal patronem. International Skate Federation a Federation of Roller Sports daly síly dohromady, došlo na úpravy v zákonných nutnostech a podrobení se přijímacímu procesu k International Olympic Committee. Výsledek je jasný: skateboarding je zařazen na LOH!

V čem se bude na olympiádě soutěžit?

Mnoho lidí si myslí, že skateboarding je pouze o jízdě na prkně a několika stále dokola se opakujících tricích. Pravda je přitom taková, že je tento sport o šikovnosti, umění, rychlé jízdě i troše štěstí. V čem se tedy bude na olympiádě v Tokiu soutěžit?

zdroj foto: Photo on VisualHunt

Závodit se bude ve dvou disciplínách. Jednou z nich bude disciplína street, která tzv. imituje ulici – v areálu nebudou chybět schody, zábradlí, nájezdy a rampy, úkolem jezdce bude představit svoji Freestyle jízdu. Druhá je disciplína nazvaná park, kde se bude jezdit v imitaci vypuštěných betonových bazénů. Každý jezdec bude mít několik 45 sekundových jízd, které se budou hodnotit na škále od 1 do 100.

Skateboarding je spojení umění a disciplíny

Čím si skateboarding zasloužil své místo na olympiádě?Mnozí skateboardisté se často zlobí, že je veřejnost nebere vážně. Většina lidí si totiž myslí, že na prkně dokáže jezdit každý a že na tom prakticky nic není. Ve skutečnosti je skateboarding spojením umění a disciplíny, tvrdé dřiny a odhodlání. Díky zařazení na LOH v Tokiu 2020 se snad již zastupitelé tohoto sportu dočkají uznání.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu