Chyťte šanci za pačesy a prosaďte se v novém odvětví

Možná máte pocit, že už jste toho v životě dokázali dost, ale přesto vám chybí „punc“ jedinečnosti? Nesnili jste někdy o tom, že v životě učiníte nějakou rapidní změnu? Třeba jste se minuli povoláním a jen se bojíte začít od píky někde jinde.

Je plno lidí, kteří pracují, ale v duchu si říkají: „Jsem v této práci jen pro to, že nemám teď jiné možnosti a na hledání jiné práce nemám čas ani energii.“

Nicméně je potřeba myslet i na to, že do důchodu daleko a třeba zrovna vás nová práce naplní štěstím. Není na čase se v životě posunout jinam?

Buďte chytří

Prvním krokem k uskutečnění tohoto přechodového období je, že si ve svém harmonogramu uděláte čas na domácí přípravu v oboru, který vás zajímá.

Přemýšlejte jako podnikatel, který v této oblasti již podniká

Kdo jsou zákazníci a proč potřebují tyto produkty nebo služby? Kdo jsou hlavní společnosti sloužící těmto zákazníkům a které jsou největšími hráči? Je toto odvětví nováčkem na trhu? Roste nebo se zpomaluje tempo tohoto oboru?

Sledujte společnosti, kde si najdete někoho, koho budete obdivovat a vzhlížet k němu. Začněte pravidelně číst zprávy z oboru a publikace. Měli byste se také připojit k příslušným skupinám LinkedIn a vytvořit si vlastní Twitter, abyste mohli sledovat konverzace o tom, co se v této oblasti děje.

Jakmile začnete chápat oblast, do které jste nějakým způsobem zainteresováni a zakomponováni, je čas zintenzivnit a budovat svou osobní značku založením blogu nebo webových stránek.

Využijte výhod relativního outsidera a kriticky se zapojte do argumentů.
Oslovte přímo autory a požádejte o rozhovor s vaším blogem – nebo dokonce s podcastem.

Buďte viděni

Každý touží, aby fanoušci stránek byly online a přítomni. Když tomu tak je, můžete se pustit do akce.

Najděte nejrůznější události ve vaší oblasti prostřednictvím spolupráce s profesionálními organizacemi a pomocí webů. Pečlivě sledujte předměty a jména, které zkoumáte.

Pak vystupte s některými skutečně dobrými otázkami a zeptejte se na ně lidí, se kterými se setkáte. Spojení s ostatními účastníky je stejně důležité, protože se pravděpodobně stanou vašimi vrstevníky nebo spolupracovníky.

Ptejte se na projekty, na to, co čtou a z podnětů si potom sestavte poznámky. Budete si tak pamatovat mnohem více, když si to můžete znovu a znovu číst.

Nyní jste připraveni budovat svou kariéru jiným směrem, než jste byli doposud zvyklí. Máte skvěle našlápnuto na úspěšný start nové kariéry. Teď jen stačí být ve správný čas na správném místě.

Zdroj: themuse.com

Autor: Renata Horáková
zavřít reklamu