Chcete posílit své jazykové vědomosti? Vyzkoušejte těchto pár tipů!

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem, říká se. Je-li na tom něco pravdy, to necháme na vašem posouzení. Umět však dobře minimálně jeden cizí jazyk je určitě výhoda, která vám může pomoci nejen v životě osobním, ale také v tom pracovním. Když si bez problémů objednáte na dovolené jídlo, poděkujete, doporučíte cizincům ve vašem městě nový podnik nebo třeba poradíte, kde si koupit jízdenky na vlak, vám může zvednout sebevědomí. Rozšíří se vaše obzory, navazujete přátelství s lidmi z celého světa a právě komunikace s nimi vám pomůže v dalším rozvoji jazykové vybavenosti.

Pracovní sféra

V práci se bez jazyků mnoho lidí neobejde a pravidelný kontakt v angličtině bývá velmi často potřebný. Učili jste se ve škole, v kurzu nebo soukromě, ale nemyslíte si, že jazyková vybavenost je u vás na vysoké úrovni? Chcete tuto vybavenost dále prohlubovat a snažit se umět víc? Jde to a dokonce efektivní a zábavnou formou k tomu. Vyzkoušejte některý z našich tipů.

Důležitá motivace

Jdete se učit anglicky nebo německy s nechutí? Věřte, že to do hlavy půjde hůř, než když budete motivovaní a budete se na nové znalosti a dovednosti těšit. Na začátku si definujte svůj cíl. Zlepšit se v konverzaci, v gramatice, v neformálním projevu, naučit se další nová slovíčka a podobně.

Čtěte také: Jde vám učení pomalu? Chcete při něm být produktivnější? Poradíme vám, jak své učení rapidně zrychlit.

Sáhněte po aplikacích

Právě ty mohou být zábavné a mnohému vás naučí, i když to nemusí být zrovna viditelné na první pohled. Aplikace můžete využít kdekoliv – ve vlaku, čekárně, v pauze, večer nebo při čekání na obchodní schůzku. Pár minut denně budete vstřebávat nové informace, které se vám zaryjí do paměti.

Mnemotechnické pomůcky

Nebaví vás suché poučky a podobně? Sáhněte po všem, co vás baví. Příběhy, rýmovačky, říkanky nebo třeba také ustálené fráze. Pro učení jsou velmi vhodné také filmy nebo seriály s titulky, které vás mohou hodně motivovat v učení nebo překlady písní, které máte rádi.

Udělejte si plán

A ten dodržujte. Naučit se dvě nová slovíčka každý den? Naučit se jednou týdně novou frázi? Nebo za měsíc zvládnout předpřítomný čas či minulý čas nebo skloňování? Nastavte si plán, který budete dodržovat.

Využijte zahraniční chaty a přátelé

Máte kamarády v zahraničí? Pak si s nimi povídejte a povídejte a povídejte. Případně, pokud potřebujete zdokonalit gramatiku pište a pište a pište. Touto metodou se nejvíc naučíte, zažijete jazyk v běžné mluvě a to vás posune zase o kus dál.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu