Bojí se vás zaměstnanci? Svěřují se vám? Zapracujte na svých soft skills.

Pokud chcete být úspěšným podnikatelem nebo vedoucím týmu, kromě odborných znalostí potřebujete ovládat umění jednání s lidmi a působení na ně. I skvělý specialista a uznávaný profesionál totiž může být velice špatným lídrem, proto není radno tento okruh dovedností podceňovat. Cítíte, že jde o oblast, ve které máte mezery? Soft skills můžete vylepšit tréninkem, četbou nebo studiem zaměřeným přímo na jejich teorii a praxi.

Co jsou to soft skills?

Soft skills jsou měkké (někdy se používá termín jemné) dovednosti. Zahrnují komunikační schopnosti, schopnost pracovat v týmu, organizaci času, empatii, manažerské praktiky nebo odolnost vůči stresu. Jste-li zaměstnancem, pravděpodobně tyto stránky vaší povahy alespoň částečně otestovali personalisté během přijímacího pohovoru a dostáváte pravidelnou zpětnou vazbu od svých nadřízených. Jestli ale vedete vlastní podnik, o úrovni svých soft skills se dozvíte jen stěží. Navést vás může váš vlastní pocit z komunikace s podřízenými. Cítíte, že se vás bojí? Svěřují se vám? Dokážete je ve stresové situaci uklidnit a přimět je pracovat tak, abyste společně dosáhli co nejlepších výsledků? Spíše ne? Nezoufejte, člověk se nerodí jako mistr komunikace, i na této dovednosti je třeba dlouze a intenzivně pracovat.

foto: Shutterstock

Časy se mění

Možná se ptáte, k čemu je taková práce dobrá, když je firma úspěšná a prosperující. Hlavním důvodem je prostý fakt, že doba se mění. Co nebylo důležité před dvaceti lety, může být dnes klíčové. Dnešní zaměstnanci chtějí kromě slušného platu také dobré vztahy na pracovišti. Nechtějí chodit do práce s pocitem, že je čeká osm hodin ve společnosti cizích lidí pod vedením neempatického šéfa zaměřeného jen na výsledek. Dopřejte jim lídra, který je bude motivovat, inspirovat a podporovat a brzy uvidíte první pozitivní změny jak na náladě ve firmě, tak i na celkových výsledcích. Kde ho ale vzít? Staňte se jím vy sami. A jak? No přece důkladným studiem.

Z nadřízeného lídrem pomocí studia MBA

Dobrým vedoucím se nestanete ze dne na den. Tato změna vyžaduje hodně času i snahy, pomoci vám může studium MBA. Obory zaměřené na soft skills vás připraví na efektivní práci s lidmi, vedení týmů i organizaci projektů. European School of Business & Management nabízí MBA specializaci Leadership a soft skills, který váš v praktické i teoretické rovině seznámí se zásadami řízení týmu, jeho motivování, zvyšování efektivity a udělá z vás opravdového lídra. Studium trvá 12 měsíců a započít ho můžete v průběhu celého roku. Nemáte čas na každodenní dojíždění a prezenční výuku? Nevadí, program kombinuje e-learning a interaktivní semináře probíhající čtyřikrát do roka. Nad rámec výuky pořádají také workshopy a další akce, díky nim získáte dostatek prostoru pro práci i interakci s kolegy a přednášejícími.

foto: Shutterstock

Studium opustíte jako zkušený vedoucí pracovník, který umí svůj tým řídit a vést tím nejlepším možným způsobem. Kromě toho jako absolvent získáte profesní titul MBA, osobní zkušenost, znalosti profesionálních lektorů i nové kontakty.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu