Americký podnikatel radí, jak přežít současnou krizi

Ben Holliday je členem organizace podnikatelů v San Antoniu a prezidentem skupiny The Energy Law Group. Ta poskytuje právní služby v ropném a plynárenském průmyslu. Dále také generálním ředitelem společnosti DocuChaser, která poskytuje řešení pro vlastní kontrolu dokumentů a ověřování dat. Jako podnikatel, co zažil a přežil předchozí obchodní otřesy, prozrazuje strategii pro nalezení příležitosti v koronavirové krizi.

Tváří v tvář realitě

Nezáleží na tom, co si o tom myslíte – prostě došlo k dramatické změně. Neměli jste jinou možnost volby než tu, kterou nařídila vláda, ale rozhodující hlas máte v tom, jakým směrem se budete dívat dopředu. Čím dříve začnete objektivně čelit realitě, tím dříve se začnete mobilizovat a zvládat obtížné úkoly přestavby celého chodu podnikání.

Zjistěte, jak na tom jste

Než se pohnete kupředu, je nutné posoudit své schopnosti a dostupné zdroje. Shromážděte celý svůj tým, hospodářské a výroční zprávy, společně zhodnoťte současnou situaci a určete své skutečné základní kompetence. Pouze v případě, že pochopíte, co skutečně můžete nyní nabídnout, využijte tyto zdroje v nynější situaci.

Analyzujte vaše možnosti

Prozkoumejte všechny vaše možnosti a pamatujte, že dokonce i šílené nápady mohou někdy odhalit možnosti, nad kterými byste zřejmě nikdy neuvažovali. Zachyťte všechny vaše myšlenky a nápady. Neopomínejte i ty, se kterými přijdou vaši podřízení. Z tohoto obrovského seznamu udělejte stručný seznam těch nejlepších.

Určete si směr

Je na čase zmapovat zdroje a určit vaše příležitosti. Představte si Vennův diagram, ve kterém překryjete své základní kompetence, zdroje a příležitost nastavenou k určení, kde se s těmito příležitostmi nejlépe sladíte. Jaké jsou dvě nebo tři příležitosti, kdy se vaše schopnosti nejlépe sladí s aktuální potřebou? Jak můžete upravit to, co nabízíte, aby to vyhovovalo nynějším potřebám? Kdo nebo co je rozhodující pro otevření této příležitosti pro vás?

Jděte do akce

George S. Patton tvrdí: „Dobrý plán provedený nyní je lepší než perfektní plán provedený až příští týden.“ Přijměte opatření a začněte. Přizpůsobte se, jakmile budou k dispozici nové informace nebo příležitosti. Ale nečekejte moc dlouho, aby vám příležitost neutekla.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu