6 drsných fází, které upevní vztah. Mnoho párů je nezvládne překonat

Fungující manželství není dar, ale naše vlastní volba a především tvrdá a vytrvalá práce. V každém vztahu se čas od času objeví problémy a nedorozumění. Někdy se zdá, že je nejjednodušší nic neřešit a nevysvětlovat a prostě to vzdát. Je snazší vzdát se než překonávat těžké situace, které často život přinese. Ale pokud jste se rozhodli být spolu navzdory tomu všemu, můžete získat skutečný poklad.

Vzájemná kritika

Každý může kritizovat, ale když je velmi přímý a jeho slova zní útočně, může mezi partnery vzniknout velký problém.

Používání slov jako „vždy“ nebo „nikdy“ je velmi časté a nevede k pozitivnímu výsledku. Váš partner se pravděpodobně začne bránit.

Nápravou je podat přímou stížnost a nečinit přímé útoky na jejich osobnost.

Stavění zdí kolem své osobnosti

Většina z nás pravděpodobně zažila okamžik, kdy náš partner začal stavět zeď a nechce mluvit nebo řešit problém. Vypadá to, že je to vůbec nezajímá a prostě vás ignorují.

Vypadá to, že ho to nezajímá, ale ve skutečnosti to tak není. Je důležité naučit se, jak identifikovat příznaky, kdy je váš manžel emocionálně zasažen, a netlačit na ně.

Pokud je třeba problém prodiskutovat, je vždy lepší vybrat ten správný čas, když jste klidnější.

Přitažlivost ke třetí osobě

To nemusí být snadné strávit. Přitažlivost je normální pocit a neznamená to, že budou podvádět.

Důležité je, abyste se nenechali ovlivnit nepříjemnými pocity a byli si plně vědomi toho, co děláte. Neuzavírejte se před partnerem jen proto, že jste právě teď zmatení. Ve vašem životě může být mnoho pokušení, ale důvěra je jednou z nejcennějších věcí ve vztahu.

Pohrdání

Pohrdání pochází z morální nadřazenosti. Může to být sarkasmus nebo nepřátelský humor a pro každý vztah je vždy destruktivní.

Musíte se naučit, jak vyjádřit uznání a vděčnost. Je to jako zrcadlo. Čím pozitivněji se cítíte, tím méně vyjadřujete pohrdání.

Je těžké na sobě pracovat, ale stojí to za to. Váš partner by měl vidět a slyšet, že projevujete lásku, nejen podráždění.

Výbuch vzteku a frustrace

Děti, finanční krize, otravní členové rodiny a všechny tyto věci dohromady vás postupně nahlodávají, až nakonec vybouchnete. Nechcete dělat nic jiného než odejít. Tato fáze může nastat kdykoli ve vztahu.

Nikdy nezapomeňte, že výzvy jsou součástí našeho života a že jsou všechny dočasné. Pokud dokážete zvládnout ty nejtěžší časy společně, vaše spojení poroste. Manželství není jen o sdílení radosti a štěstí, ale také o sdílení problémů.

Naučení odpouštět

Toto je fáze, kdy konečně pochopíme skutečnost, že nikdy nebudeme řešit problémy způsobem, jako jsme to dělali dříve, a musíme přijít na mírumilovnější způsob společného života. Každý má své vlastní způsoby: někteří mluví s blízkými přáteli a rodinou, jiní čtou naučné knihy a někdo se věnuje sportu.

Zdroj: acouplesplace.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu