5 způsobů, jak posílit váš vztah sledováním televize

Sledování televize může mít někdy negativní dopad na lidi, zejména na děti. Ale je tu také jeho dobrá stránka, ze které mohou mít prospěch dospělí. Podle několika studií může být sledování televize zdravým způsobem, jak zachránit kolabující vztah.

Sledování televize s partnerem vytvoří pocit sdílené identity

Jedním ze způsobů, jak se páry mohou cítit blíže k sobě, je „sdílená sociální realita“. Kromě společenského života toho lze dosáhnout také sledováním filmů nebo televizních pořadů, které si spolu s partnerem užíváte. Díky tomu se budete cítit více propojeni a budete na stejné „vlně“.

Diskuse o romantických filmech s partnerem vás může zachránit před rozvodem

Sledování romantických filmů společně s partnerem vám může přinést vzpomínky na vaši „vztahovou cestu“. A v některých situacích může být pro vás jednodušší diskutovat o vztahu na obrazovce, než mluvit o svém. To může vést k otevřené komunikaci, která v některých případech může zachránit váš vztah.

Problémy se vztahem televizních postav vám mohou pomoci vyřešit vaše vlastní

Pro většinu lidí je těžké mluvit o jejich potřebách a pocitech, pokud jde o jejich vlastní vztahy. Společné sledování filmu umožňuje partnerům používat postavy jako způsob, jak se vyjádřit v těchto druzích diskusí, což je jednodušší a mnohem pohodlnější.

Sledování sitcomů s partnerem vám může poskytnout zvláštní zážitek

Smích posílá endorfiny do našeho mozku a dělá nám dobrý pocit. Chvíle bohatá na endorfiny může vytvořit nový zážitek a přimět lidi, aby na chvíli zapomněli na své problémy. Situační komedie jako Přátelé, Teorie velkého třesku nebo Jak jsem poznal vaši matku je jen několik možností pro strávení času se svým partnerem.

Sledování dramat vám pomůže snáze vyjádřit své pocity

Dramatický film nebo televizní seriál mají tendenci mít největší dopad, protože páry jsou obvykle spolu od začátku filmu. Drama také obvykle odhalí situace v reálném životě, které vás a vašeho partnera mohou povzbudit, aby se podělili o váš názor na situace na obrazovce a spontánně zahájili rozhovor o vašem vlastním vztahu.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu