5 známek toho, že se z vás stává partnerova „matka“

Možná jste někdy slyšeli ženu postesknout si, že její partner je spíše jako její další dítě. Některé ženy si však takovou situaci způsobují samy, svým pečovatelským chováním a přehnanou starostlivostí. Kde končí hranice běžného partnerského pečování a začíná nezdravý vztah připomínající matku a dítě? Jak poznat, že se že žena mění „matku“?

Jste příliš otravná

Říká se, že ženy více tíhnou být otravné více než muži. Ženy chtějí mít kontrolu nad vztahem, aniž by si to uvědomovaly. Co je pro někoho otravování, je pro ženu projevem milující a starostlivé partnerky. Pokud žena neustále svého partnera řídí, bude mu její chování připadat otravné.

Nejjednodušší způsob, jak se s tím vypořádat, je vžít se do situace svého partnera a položit si otázku, zda byste tolerovali neustálou kritiku svého partnera, kdyby se role obrátily. Přemýšlení o tom tímto způsobem by vás mohlo motivovat k tomu, abyste více využívali chválu a uznání než kritiku.

Neustále se angažujete v jeho kariéře

Napíšete jeho motivační dopis a životopis, jste aktivní při hledání nového místa a prosíte své známé, aby mu dali šanci. Nejlepší způsob, jak se s tím vypořádat, je všeho nechat a nechat na partnerovi zodpovědnost za jeho kariéru.
Můžete prozkoumat a poslat informace o školení, které by mu pomohly posílit jeho dovednosti. Ale je lepší nechat svého partnera rozhodnout, zda si vybere určité zaměstnání nebo ne.

Děláte jim služku

„Po práci je příliš unavený, takže umyji nádobí, vysaji, vynesu odpadky – není to pro mě velký problém.“ Stává se to ve vaší rodině často? Pokud si navyknete být jediným člověkem, který po celé rodině uklidí, je načase věci trochu změnit.
Naplánujte společný úklid a dejte mu najevo, že je to i jeho domácnost.

Vybíráte mu přátele

Můžete si myslet, že někteří jeho přátelé mají na něj špatný vliv, a říkáte mu, aby se s nimi nestýkal. Nebo mu můžete neustále připomínat, aby zavolal svému nejlepšímu příteli, rodičům nebo sourozenci, přestože vám řekl, že s nimi nemá potřebu mluvit.

Možná se necítíte dobře, když vidíte, jak si udržuje toxické přátele a ztrácí spojení s dobrými přáteli nebo rodinou. Musíte ho však nechat zvládnout své vlastní vztahy.

Rozhodujete o jeho stylu oblékání

Někdy se žena ke svému partnerovi chová jako ke svému osobnímu projektu proměny, což je nutí vypadat určitým způsobem a mít styl, který považuje za moderní a přitažlivý. Je úplně v pořádku koupit oblečení svému manželovi. Ale pokud ho nikdy nenosí nebo je nosí jen proto, že jste na tom trvala, jaký to má smysl? Jde také o to, že se peníze utrácí zbytečně.

Pokud se začne nevhodně oblékat, bude vypadat pořád neupraveně anebo se nebude starat o svoji osobní hygienu, je jeho zodpovědností to změnit.

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu