5 věcí, které bohatí lidé dělají odlišně

T. Harv Eker jednou řekl: „Je to jednoduchá aritmetika: váš příjem může růst pouze do té míry, do jaké to dovolíte.“ Znamená to, že bohatství není jen o práci, ale také o vašem způsobu myšlení. Bohatí lidé investují do zisků 24 hodin denně, dělají běžné věci, ale ne jako obyčejní lidé.

Neplatí peníze za značku

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg jednou vysvětlil, že mu to pomáhá, aby ho nerozptylovaly globální cíle. Každý den nosí šedou košili, protože podle své filozofie chce vyčistit svůj život, aby musel co nejméně rozhodovat o všem, kromě toho, jak nejlépe sloužit své komunitě.

„Mám pocit, že nedělám svou práci, pokud vydávám jakoukoli svou energii na věci, které jsou hloupé nebo lehkomyslné, takže tak mohu věnovat veškerou svou energii pouze budování nejlepších produktů a služeb.“

Mimochodem, druhý nejbohatší muž na světě, Bill Gates, také dává přednost levným věcem.

Jedí zdravé jídlo

Spisovatel, veřejný mluvčí a filantrop Tony Robbins dosáhl čistého jmění 500 milionů $. Možná si myslíte, že to utrácí za drahé víno a grilované steaky. Ve skutečnosti však trvale dodržuje zdravou stravu, která mu dodává energii na práci 16 hodin během jednoho dne.
Podle jeho osobního trenéra jí k snídani vejce a kokosový chléb, na oběd velký zelený salát s avokádem a na večeři brambory s bio bílkovinami a zeleninou.

Mají deník

Bohatí lidé tráví svůj čas produktivně. Ve své knize Tom Corley nastiňuje několik rozdílů mezi zvyky bohatými a chudými. Uvádí, že 81% bohatých lidí vede seznam úkolů, oproti 19% chudých lidí. Věří, že je to jeden z klíčových zvyků bohatých lidí. Seznam by měl obsahovat věci, u nichž je  80% šance na dokončení do jednoho dne. Pak večer musíte shrnout výsledky.

Investují do vztahů

Tom Corley má další dobrý tip. On  je přesvědčen, že 79% úspěšných podnikatelů stráví 5 nebo více hodin každý měsíc chatováním. To znamená zůstat v neustálé komunikaci s úspěšnými lidmi, kteří s vámi mohou sdílet své zkušenosti a hovořit o svých nejlepších nápadech. Vztahy s ostatními ve vašem oboru vám poskytnou znalosti od těch, kteří již udělali nákladné chyby a mohli by vás před nimi chránit.

Omezují svůj pracovní den

Murray Newlands je podnikatel, investor, obchodní poradce a řečník, který pracuje s mnoha mimořádně bohatými lidmi. Říká, že večerní práce není tak důležitá jako produktivní práce po celý den. Ten  doporučuje věnovat čas, po 6 hodin pro sebe a ani kontrolovat e-mail, nebo přijímat telefonní hovor.

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu