5 nesmyslných mýtů o lásce, kterým lidé stále věří

Mýty je někdy nemožné překonat. Často věříme ve věci, k nimž neexistují žádné důkazy. Láska se nijak neliší od ostatních oblastí života a některé běžné stereotypy o lásce mohou vážně poškodit váš vztah. Ale pokud o nich víte, uděláte méně chyb a v budoucnu toho budete litovat mnohem méně.

Protiklady se přitahují

Kolikrát jste tuto frázi slyšeli? Přes jeho popularitu se ukázalo, že je to omyl. Obecně platí, že lidé, kteří jsou v dlouhodobém vztahu, mají na začátku své cesty více společných rysů než rozdílů.

Již při prvním setkání si všimnou vlastností druhé osoby, které mají. Tyto vlastnosti signalizují, že by pár mohl mít v budoucnu harmonické partnerství.

Kromě toho je zřejmé, že páry s podobnými osobnostmi a hodnotami jsou lepšími rodiči než páry s různými dispozicemi.

Dokážu je změnit

Pokud stále věříte, že můžete změnit partnera, zapomeňte na to. Jistě, vztah zanechává stopu na zvycích člověka. Existují však základní oblasti, které prostě nemůžete změnit, bez ohledu na to, jak moc se snažíte: osobnost, postoje, hodnoty a výběr sociálně relevantního chování.

Pokud sníte o partnerovi, který vám rozumí a podporuje vás, bylo by vám lépe s někým, kdo sdílí vaše názory.

Společný život před manželstvím je dobrý způsob, jak se navzájem poznat

Tento postup se zdá být intuitivní. Abyste mohli učinit důležité rozhodnutí, musíte člověka dobře znát. Život pod jednou střechou však není nejlepší způsob.

Pár se nastěhuje k sobě a možná si na chvíli dokonce docela dobře poradí, ale připravenost na manželství se nestane během několika dní. Mezitím se jejich rodiče začnou ptát, kdy se konečně vezmou, protože „jaký má smysl čekat, pokud už spolu žijete?“ To povede k tomu, že pár bude stažen do manželství namísto vědomého rozhodnutí. V budoucnu by se mohli rozvést nebo cítit nespokojenost se svým předčasným krokem. Proto je nejlepší začít žít společně poté, co jste oba připraveni uspokojit svůj rodný dům.

Vaše spřízněná duše je předurčena

Mnoho lidí sní o nalezení dokonale sladěného partnera hned na začátku svého hledání. Pravdou je, že se nesetkáme, ale staneme se navzájem spřízněnými dušemi v důsledku šťastného a harmonického manželství. Kromě toho z miliard lidí žijících na této planetě určitě existuje více než jeden, kdo by se mohl stát vaší druhou polovinou.

Je nepochybné, že by se základní hodnoty páru měly shodovat, ale jen díky dlouholeté lásce a vzájemnému respektu navzdory všem překážkám budete mít pocit, že máte po svém boku spřízněnou duši.

Láska má datum vypršení platnosti

Lidé, kteří to tvrdí, se mýlí. Studie Stony Brook University v New Yorku zjistila, že pocity u nových párů jsou stejně silné jako ve vztazích, které trvaly 10 až 29 let. 

Mějte však na paměti, že věčná láska je možná, pouze pokud se partneři o sebe navzájem starají, respektují navzájem názory a řeší své problémy bok po boku.

Zdroje: brightside.me

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu