5 luxusních věcí, které bohatí lidé již nevyhledávají

Během jakéhokoli časového období vždy existovalo oblečení, věci a příležitosti, které byly považovány za luxus. Pro některé lidi je to kožich, pro jiné – jejich vlastní byt a někdo jiný může chtít mít drahé auto. Ale doba se mění a stejně tak se mění definice luxusu. Dříve bylo pro mnoho lidí důležité mít luxusní vilu a v současnosti se mnoho lidí nechce vázat na jedno na jedno místo. Jak je to tedy v dnešní době s luxusem?

Styl interiéru v domově

Přeplácaný interiér, vybavený co největším počtem drahých a luxusních, kousků je již dávno out. Design interiéru musí odrážet temperament a životní styl majitele. Moderním směrem je minimalismus – méně je více.

Cestování

V minulosti bylo obtížné a nákladné cestovat do vzdálených zemí. Ale každý rok se svět stává stále otevřenějším a přístupnějším a lidi unavuje ležet na plážích. To je důvod, proč se stávají stále populárnějšími stávají dobrodružnější druhy cestování: je mnohem zajímavější jet do Peru nebo cestovat na lodi po Středomoří.

Značkové luxusní oblečení

Na konci devadesátých a na začátku dvacátých let lidé vydělávali spoustu peněz na své úspěšné startupy. Vznikla tak nová generace miliardářů, která se nestarala o značkové oblečení: nosí oblečení od běžných prodejců z „nákupáku“. Jejich čas je tak cenný, že je zbytečné plýtvat výběrem oblečení.

Proto se hranice mezi luxusním oblečením a masovým trhem stírají. Luxusní značky si uvědomují, že je čas na změnu, a začaly být dostupnější, protože každý rok klesá touha lidí mít exkluzivní oblečení.

Velké množství zlatých šperků

Krk ověšený mnoha zlatými řetízky, zápěstí zatížené zlatými náramky a samozřejmě zlaté náušnice – takové „zdobení“ osobnosti je naštěstí již dávno minulostí. Zlato bylo také považováno za dobrou investici.

Ale pro moderní lidi je investice do kovů minulostí. Celebrity samozřejmě stále nosí drahé šperky s drahokamy, které jsou drahé a luxusní. Ale pro obyčejné lidi jsou šperky jen doplňkem. Všichni rozumní lidé chápou, že peníze musí být v oběhu.

Kožené oblečení

Po éře kožichů a před tím, než se staly populární péřové bundy, na konci 90. let, bylo velmi trendy nosit koženou bundu. Nosili je všichni – od studentů až po manažery společností. A každý se snažil koupit něco exkluzivního. Trendem byly také materiály jako semiš a velur.

Pravou kůži již dávno nahradily syntetické materiály a v poslední době stále více oblíbená ekokůže.

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu