11 tipů, jak se zbavit stresu z pracovních cest

Cestování je všeobecně stresující a služební cesty nejsou výjimkou, spíše naopak. Služební cesty svádí k nezdravým návykům a velkému stresu. Plánujte své služební cesty efektivně, zbavíte se stresu a budete produktivnější.

  • Služební cesta je pro mnoho zaměstnanců nezbytná, ale pokud není správně naplánována, může být hlavním zdrojem stresu.
  • Stres související s cestováním může negativně ovlivnit pracovní výkon a odvádět pracovníky od efektivního vykonávání práce.
  • Každý, kdo cestuje za obchodem, by měl přijmout opatření ke snížení stresu a zajištění, aby jeho práce neutrpěla.

Plánujte dopředu, abyste ušetřili čas

Naplánujte si co nejvíce podrobností předem. Vytvořte cestovní kontrolní seznam a vyzkoušejte programy pro urychlení procesu zabezpečení na letišti.

Používejte cestovní aplikace

Používejte cestovní aplikace, které vám pomohou najít hotely a místa k jídlu, skenovat a ukládat všechny nasbírané vizitky, ukládat rozpis příjmů, najetých kilometrů a dalších výdajů. Díky tomu budete mít pořádek a snížíte stres během cesty.

Vyjasněte si očekávání se svým nadřízeným

Ve dnech, které předcházejí vaší cestě, se setkejte se svým manažerem, abyste si stanovili jasné cíle, a snažte se s ním spojit co nejčastěji, když jste pryč.

Využijte výhody prostojů

Trávení každého okamžiku vaší cesty v práci jen zvyšuje stres z cestování. Pokud je to možné, použijte na cestě krátké přestávky k odpočinku a dobití energie.

Pracujte na cestě

Pokud máte nějaký výpadek při dlouhém letu nebo ve vlaku, proč neudělat nějakou práci? Možná nemáte všechny zdroje, které potřebujete, ale pokud se můžete postarat o nevyřízenou práci před příjezdem, může to snížit stres.

Dopřejte si dostatek spánku

To je obecně dobrý tip, ale je obzvláště relevantní, když cestujete. Nedostatek spánku může zvýšit hladinu stresu a snížit kognitivní funkce. Během cestování může být obtížné udržovat zdravé spánkové vzorce, zvláště pokud je časový posun, ale kvalitní spánek je je nejlepším bojovníkem proti stresu.

Vše si naplánujte

Čím více plánujete, tím méně šancí na stresové situace. Necháte-li cokoli náhodě, pravděpodobnost vzniku problémů se dramaticky zvýší. Zarezervujte si hotel a dopravu, jakmile se na cestu vydáte, a nezapomeňte na maličkosti, jako je plánování schůzek nebo autoservis.

Neztraťte se

Pokud cestujete na místo, kde jste nikdy předtím nebyli nebo s ním jste málo obeznámeni, zůstaňte na známé cestě, pokud nemáte průvodce. Ačkoli je přijatelné prozkoumat místo ve svém volnu, obchodní cesty nejsou dovolená. 

Buďte stále soustředění

Služební cesty mohou být vítaným odpočinkem od kancelářského stereotypu, ale nezapomeňte, že stále pracujete. Pokud zlenivíte a zacházíte s cestou jako s volným dnem, pravděpodobně vaše práce nebude kvalitní. Pokud nedokončíte to, k čemu jste byli posláni, bude to vaši společnost stát čas a peníze, které nevyhnutelně způsobí problémy, když se vrátíte do práce. 

Udělejte si čas pro sebe

Pokud vás cestování obvykle stresuje, je důležité věnovat čas odpočinku. Zapomeňte chvíli na důvod služební cesty a hodinu nebo dvě si odpočiňte. Posaďte se u bazénu nebo si po práci dejte v klidu relaxační večeři. To vám pomůže obnovit mysl a soustředit se na úkoly, které vás čekají. 

Buďte v kontaktu s rodinou a přáteli

Někdy stres z cestování pochází z toho, co po sobě zanecháváte, více než ze samotné aktivity. Pokud se obáváte o svého manžela / manželku a děti, staré rodiče nebo lidi ve vašem okolí, zavolejte jim, až bude práce hotová. Se všemi technologiemi, které jsou dnes k dispozici, není důvod, proč vám fyzická vzdálenost brání v komunikaci s blízkými.

Zdroj: businessnewsdaily.com

Autor: Petra Hornová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu