10 známek, že máte věrného partnera

Zatímco psychologové věří, že důvěra by měla být základem pevného a zralého vztahu, někteří lidé mohou stále podezřívat svého partnera z nevěry kvůli špatným zkušenostem z minulých vztahů nebo vlastní nejistotě. Představa vašeho partnera s jinou osobou může někoho pobláznit, takže je někdy lepší zhluboka se nadechnout a vyhodnotit, zda je opravdu třeba se obávat.

Nikdy vám nelžou

Ve zralém vztahu by partneři měli být schopni sdílet všechny své novinky, nejen příjemné zprávy. Pokud si všimnete, že se váš partner dokonce, aby používal „milosrdné lži“, může to být známka toho, že vás vidí jako osobu, které se může úplně svěřit.

To může být jejich způsob, jak projevit úctu a důvěru, protože vědí, že je nebudete soudit. Vidí, že vztah je natolik silný, že najdete způsob, jak společně projít jakoukoli situaci.

Nebojí se dát najevo svou oddanost

Všechny vztahy mají své vzestupy a pády, ale váš partner by neměl zmizet při prvních známkách problémů. Pokud je váš partner vždy připraven si o všem promluvit a neignoruje vás, když se situace zhoršuje, je to známkou toho, že se zavázali k tomuto vztahu a mají oči jen pro vás. Ujistěte se, že udělají vše pro to, aby vztah fungoval.

Náladovost se jim vyhýbá

Pokud se city vašeho partnera neustále nemění a netrpí výkyvy nálady, jsou si jisti, že jste to vy. Vědí, s kým chtějí strávit budoucnost, a jste to vy.

Vynaložili dostatečné úsilí, aby vztah fungoval

Na začátku vztahu jsou partneři obvykle ochotni spolu více komunikovat, aby vztah fungoval. Pokud jste však spolu už nějakou dobu a toto nadšení nevyprchalo, je to známka toho, že vás váš partner vnímá jako člověka, s nímž si dokáže představit svou budoucnost, a tato perspektiva je docela lákavá. 

Neskrývají své emoce

Mnoho lidí se ve vztahu cítí nejistě, jakmile se otevřou jiné osobě. Pokud s vámi váš partner sdílí své starosti a nejistoty, je to známka toho, že chce zůstat citově propojeni a touží vás pustit do svého života.

Pokud je váš partner emocionálně nedostupný, je lepší vést konverzaci, abyste si mezi sebou nedali odstup a nezjistili příčinu tohoto chování.

Nebojí se vyjádřit fyzickou náklonnost

I když někteří lidé mohou být více citliví než ostatní, pokud si všimnete, že váš partner využívá každou příležitost k prokázání své náklonnosti, jste pravděpodobně na správné cestě. Projevování fyzické náklonnosti pomáhá budovat intimitu a vytvářet silné emocionální spojení mezi partnery. Tímto způsobem váš partner vyjadřuje svou něhu a touhu starat se o vás.

Nežárlí

Pocit žárlivosti často pramení z nejistoty nejen o sobě, ale také o vztahu. Váš partner na vás může také promítat své vlastní myšlenky a touhy a pochybovat o vašich pocitech.

Zdravý vztah by měl být postaven na důvěře a pokud váš partner nejedná žárlivě, je to známka toho, že se cítí bezpečně a je spokojen s tím, jak se věci mají.

Zahrnují vás do všech sfér svého života

I když je přirozené mít život mimo vztah, člověk, který je skutečně oddaný, se s vámi bude chtít podělit o většinu svých zkušeností. Neznamená to, že se oba občas být odděleně, ale pokud vás váš partner považuje za prioritu, bude ochoten vás co nejvíce zapojit do svého života.

Může to být jejich způsob, jak vám umožnit lépe je poznat a ukázat, že jsou otevřenou knihou a nemají před vámi co skrývat.

Berou v úvahu váš názor a přání

Velká gesta mohou být lichotivá, ale nejdůležitější jsou právě ty maličkosti. Pokud váš partner vždy zvažuje váš názor a je ochoten se měnit a růst, aby vám ve vztahu bylo lépe, je to známkou toho, že pro ně znamenáte hodně.

Změna vzorců chování může být docela náročná, a pokud váš partner zvládne tento úkol, je to něco, co by mělo být oceněno a co dokazuje jeho lásku k vám.

Myslí na vás i během dne

Váš partner, s vámi netráví celý den, ale i když má v práci nejrušnější den, najde si minutu, aby vám oznámil, že na vás myslí. Pouhá textová zpráva, roztomilý obrázek nebo emodži prokáže, že máte vždy na mysli a že neexistuje žádná osoba, s níž by raději mluvili.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu