Způsoby, jak získat pozornost, aniž řeknete jediné slovo

Pokud chcete někoho o něčem přesvědčit, mluvte tiše. Tichý hlas má větší vliv na lidi a práci. Snadněji všechny přesvědčíte, aby s vámi souhlasili. Zároveň nezapomeňte používat pauzy a měnit hlasitost svého hlasu, upozorňovat na nejdůležitější okamžiky. Všechny tyto způsoby ukazují lidem, že víte, o čem mluvíte.

Nebojte se postavit

Pokud si můžete vybrat, zda budete stát nebo sedět před svým publikem, vždy se rozhodněte stát, protože můžete mnohem lépe používat gesta, která ovlivní lidi, se kterými mluvíte.

Kromě toho by mezi vámi a publikem neměly být žádné zdi: místo toho, abyste stáli na pódiu, nechte lidi, aby viděli celé vaše tělo a ukažte jim, že nemáte co skrývat.

Projevte zájem

Pouhé naklonění hlavy na stranu vám pomůže získat si něčí důvěru. Ukazujete tím, že vás tato osoba zajímá nebo to, o čem mluví. 

Zrcadlení řeči těla

Díky zrcadlení mohou lidé budovat lepší kontakty s ostatními a přimět je věřit, že sdílejí stejné názory. Lidé si však velmi často navzájem zrcadlí řeč těla, aniž by o tom přemýšleli a dělali to úmyslně.

Nepovyšujte se nad ostatní

Výška ukazuje stav lidí. Proto v minulosti lidé sundávali klobouky nebo sklonili hlavu, aby se zmenšili. Šéfové mnoha společností kupují židle s vysokými opěradly, aby vypadali větší než jejich zaměstnanci.

Pokud tedy chcete vytvořit pozitivní atmosféru, musíte být na stejné úrovni jako ostatní lidé. Mnoho celebrit používá tento jednoduchý trik. Když sedíte a máte návštěvníka, postavte se a navažte oční kontakt. A pokud mluvíte s dítětem, posaďte se, abyste byli s ním na stejné úrovni.

Vše noste v levé ruce

Expertka na etiketu Myka Meier si všimla, že při vstupu do budovy nebo při návštěvě se členové britské královské rodiny snaží držet své věci v levé ruce. Tím se uvolní pravá ruka pro potřesení rukou. 

Způsob sezení

Jak pravděpodobně víte, pro atraktivní lidi je snazší získat důvěru lidí. Myka Meier doporučuje mužům, aby měli při sezení nohy na šířku boků. Podrážky bot by měly směřovat dolů, ostatní uvidí to nejlepší z bot, místo toho, do čeho muž šlápl.

Dívky mohou využít slavnou královskou polohu pro nohy – nohy vypadají, jako by byly svázané v kotnících a holeních a nakloněny do strany. Je důležité držet paty nízko.

Oblečení

Když jedete na pracovní pohovor nebo na důležitou schůzku, nenoste věci, které vám zakrývají hruď a krk. Protože toto oblečení vyvolává v lidech pocit, že něco skrýváte. Proto politici často volí obleky s knoflíky nízko, které vytvářejí dojem poctivosti.

Vyhněte se nepříjemným situacím

Nic nezničí dobrý vztah jako nepříjemná situace. Jednou z nich je, když jdete políbit někoho, koho znáte, na tvář a narazíte nosy, nebo ještě hůře, rty. Aby se těmto situacím předešlo, Myka Meier doporučuje pamatovat na toto: vždy dávejte polibek na pravou tvář.

Fyzický kontakt

Dotyky a objímání jsou provokativnější, ale také účinnější způsoby, jak na někoho působit. Když vás někdo dotkne na rameni, je pravděpodobné, že ho budete chtít vidět, protože se budete cítit propojení s tímto člověkem.

Mnoho osobností používá objímání a fyzický kontakt, aby se s někým přiblížilo. Je však třeba si pamatovat několik důležitých věcí:

  • Stejné gesto může mít různé významy. Například dotek ženy na rameni lze chápat jako podporu nebo zájem, ale také agresi. Je důležité sledovat reakci člověka, aby nedošlo k nedorozumění.
  • Musíte vzít v úvahu kulturní rozdíly a sociální postavení člověka. Pokud máte ve společnosti vyšší pozici a vaši kolegové jsou na kariérním žebříčku pod vámi, mohou být vaše dotyky považovány za povýšené.
  • Fyzický kontakt může ovlivnit ostatní lidi. Sportovní tým, kde se hráči často poklepávají na ramena, vyhrává častěji. Ale pokud máte pocit, že fyzický kontakt může být pro člověka nepříjemný, je lepší se usmívat a mluvit jen milým tónem.

Zdroje: medium.com/Godofredo Rojas

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu