Zažité mýty o módě už dávno neplatí – přesvědčte se!


Zlato a stříbro spolu

Dříve to bylo společenské faux pas, zlato bylo jednoznačně symbolem luxusu, zatímco stříbrné šperky byly jaksi podružnější. A rozhodně nebylo vhodné nosit dva kovy najednou. Dnes už můžete šperky mixovat, jak je vám libo, klidně i s bižuterními doplňky. Ke kombinování a vrstvení se lépe hodí minimalistické kousky. Nebo můžete použít jeden hlavní šperk, třeba s kamenem, a k němu zvolit jednoduché doplňky.

„Zelená, modrá, pro blázna dobrá.“

Toto pořekadlo asi znáte. Nicméně právě kombinace zelené a modré vyniká ssvěžestí a v rámci jednoho outfitu můžete použít i několik tónů těchto dvou barev. Velmi atraktivní mezistupeň – tajemně působící petrolejová barva.

Puntíky a proužky k sobě nejdou

Ale proč by neměly? Jde o geometrické vzory, se kterými se v módě skvěle pracuje. Nebo dokonce navrstvěte i více kousků s různými motivy, vše je dovoleno! Proužky navíc pomáhají vytvarovat postavu a puntíky umí oživit i jinak tuctový model.

Pro 40+ je růžová barva zapovězena

Není, i když je potřeba vybrat správný odstín a zaměřit se na střih oblečení. Jisté je, že asi nebudou vhodné minišaty s volánky v barvě jásavé růžové, ale například starorůžová umí ubrat pár let. Dbejte na pravidlo, že lehce „infantilní“ doplňky ano, ale méně je zde více.

Třpytky noste pouze na párty

I když disco éra je už dávno za námi, třpytky slaví velkolepý návrat. A to i když už jste dáma v letech nebo máte trochu větší objem, třpytivý detail si v pohodě dovolit můžete. Pěkná je například třpytivá výšivka použitá místo dříve módních broží.

Na legíny zapomeňte

Na hezké postavě jsou legíny prostě sexy, ale muži je prý nesnášejí, stejně jako baleríny. Jenže legíny jsou pohodlné a pokud máte ty kvalitní, drží tvar a bez problémů mohou být součástí trendy šatníku. A zejména k tunice nebo delšímu topu jsou jedinečnou volbou.

(Ne)noste krátké sukně

Dříve bylo jasně dáno, že minisukně sluší pouze vysokým štíhlým kráskám, ale není to pravda. Právě plnoštíhlé dámy v mini zabodují. Samozřejmě nechceme, abyste prezentovaly celulitidu, ale pevný zadeček a sportem zformované nohy v minisukni nadělají více krásy, než vychrtlé postavy modelkovského typu.

Na ples pouze v dlouhé róbě

Dříve se jednalo o jednoduchý, ale striktní diktát. Dnes má každá významná akce stanovený takzvaný „dress code“ a nejen délka šatů je určena předem. Kdo pravidla nedodrží, není sice z akce vypovězen, ale utrhne si ostudu.

Na „jehlách“ se nedá chodit

Dá, ale jen na těch opravdu kvalitních. Pokud jehly, pak platí, že za kvalitu stojí za to připlatit. A pak v nich můžete běhat každý den, je to sexy!

A perlička na závěr: fialová je prý známkou neschopnosti vyrovnat se se stárnutím!

 

Autor: Katka P.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 18 lidí
CarsMag.cz - aktuálně čte 14 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 5 lidí
StoryMag.cz - aktuálně čte 19 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 49 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 49 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 5 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 5 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 19 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 14 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 19 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 5 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 19 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 18 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 19 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 5 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 14 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 49 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 46 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 49 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 14 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 18 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 14 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 22 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 49 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.

Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá