Zahradní kanceláře se stávají stylovým praktickým doplňkem obydlí

Napadlo vás přes léto pracovat venku ve své zahradě? Udělejte si tu své nové útočiště! Práce z domova je pro mnohé náročná i z hlediska pracovní morálky.

Je to těžké udržet pracovní tempo, když se vám šéf nedívá přes rameno. Někomu se zkrátka a jasně, doma nepracuje úplně nejlépe, i z toho důvodu vám dáváme inspiraci, jak pracovat na své zahradě.

I když je to netradiční, budování kanceláře ve vaší zahradě ve vás vyvolá povznášející pocit. Je to skvělé, zavřít dveře, projít se po zahradě a na večer zapomenout na práci.

Je to elegantní způsob, jak vytvořit lehké a vzdušné prostředí pro práci – bez rozptýlení, které vám umožní těžit z výhod fyzického a duševního zdraví z blízkosti přírody.

Zahradní kancelář poskytuje dokonalý odlehlý pracovní prostor

I když je to netradiční, budování kanceláře ve vaší zahradě vás vymaní ze stereotypu.

Zahradní „kancelář“ má spoustu výhod i co se týče vašeho pohodlí – vznikne vám další prostor, který přidá na hodnotě vašemu domovu. Je to podobné jako s rozšířením nebo půdní vestavnou, vše proběhne bez velkého narušení.

Jak tedy postupovat při budování kanceláře ve vaší zahradě? Potřebujete stavební povolení ke stavbě? Kolik stojí? Zodpovíme vám všechny klíčové otázky, abyste věděli, jak začít…

Náklady na výstavbu zahradní kanceláře

Cena takové kanceláře ve vaší zahradě se výrazně liší podle stylu, velikosti a dalších specifikací. Zahradní prostory, včetně těch, které se používají jako kanceláře, jsou investicí do vašeho majetku.

V závěru to může mít mnohem větší smysl, než pronájem vhodného pracovního prostoru. Rovněž kompenzuje další náklady, jako je cestování za prací včetně parkování. Pokud si spoustu věcí vyhotovíte sami, vyjde vás to levněji.

Když s odborníkem, kdy bude potřeba zabudovat i elektroinstalaci a izolaci, můžete počítat v řádech několika desítek tisíců, např. i 250 000 Kč. Ceny se také budou lišit od toho, zda se rozhodnete pro modulární budovu nebo kancelář na míru.

Prefabrikované zahradní kanceláře

Zatímco modulární zahradní kanceláře jsou nejlevnější variantou, jste značně omezeni designem. Dost doplňků je pak již za příplatek, např. izolace, podlaha a osvětlení.

Tyto druhy kanceláří se cenově pohybují kolem 150 000 Kč. Je však potřeba zjistit, zda jsou v ceně zahrnuté i základy, které jsme jmenovali již výše.

Zahradní kanceláře na míru

I přes veškerou snahu velkorysosti je budování této kanceláře již o designu a nastavení požadavků, které chcete splnit. Zadarmo to tedy jistě nebude. Roli hraje nejen výběr tvarů, aby vše korespondovalo se zahradou, ale také obklady, další materiály a specifická rozvržení.

Je tedy více než pravděpodobné, že na zakázku, bude tento druh kanceláře dražší než modulární varianty.

Obecně platí, že zahradní kanceláře jsou považovány za povolené stavby na vašem pozemku, takže je lze stavět bez stavebního povolení.

Zdroj: livingetc.com

Autor: Renata Horáková
zavřít reklamu