Z bezdomovce milionářem. Seznamte se s Johnem Paulem DeJoriou

John Paul DeJoria si splnil americký sen. Po 20 letech, které prožil v autě, se mu podařilo zaujmout významné místo na newyorské burze. Založil dvě ikonické firmy – John Paul Mitchell Systems a Patrón Spirits a jeho jmění dosahuje 4 miliard dolarů. Jenomže nejzajímavější je jeho filozofie podnikání.

DeJoria začínal jako podomní prodejce šamponů a encyklopedií. Cesta ho svedla k Johnovi Paulu Mitchchellovi a vstupní kapitál 700 dolarů proměnili v jednu z nejvýdělečnějších firem nabízejících vlasové produkty na světě. Zanedlouho poté, co jejich firma zahájila činnost, Mitchell zemřel na rakovinu a DeJoria firmu převzal. Dnes společnost každoročně vydělá miliardu dolarů.

Buďte vždy připraveni na odmítnutí

„Během své kariéry narazíte na mnoho odmítnutí,“ říká DeJoria, „budete klepat na dveře a mnoho z nich se vám zabouchne před obličejem. Najdou se lidé, kteří vás, váš produkt a firmu nebudou mít rádi. Je důležité s tím počítat už ode dne, kdy se do podnikání pustíte. Abyste měli úspěch, musíte zůstat stejně sebevědomí a entuziastičtí u dveří č. 59, jako jste byli u dveří č. 2. Pokud si uvědomíte, že odmítnutí je naprosto přirozené, nebude pak pro vás tak těžké a stanete se poté více odolnými.“

Ujistěte se, že váš produkt či vaše služba jsou nejlepší, jaké mohou být

„Vždy si pamatujte, že nechcete být součástí průmyslu. Chcete být tím, kdo jím hýbe,“ DeJoria vysvětluje, že byste měli vytvořit světový produkt, který zákazníci chtějí. Takové přemýšlení vám podle něj pomůže k úspěchu.

Konat dobro je přínosné pro vás i pro váš byznys

„Pokud chce úspěšný podnik zůstat úspěšným podnikem, nemůže myslet jen na dnešek. Musí se okamžitě chopit příležitosti pomáhat ostatním. Když pomáháte lidem, získáváte budoucí zákazníky a inspirujete zaměstnance, aby vám zůstali věrní, tvrdí DeJoria.

I ve svých 75 letech se DeJoria stále řídí těmito třemi principy, které mu získali to, co teď má. Snaží se neustále pomáhat druhým, což považuje za velký inspirativní přístup.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu