Vzdělání manažerů ve zdravotnictví by se nemělo podceňovat!

Situace v českém zdravotnictví je složitá. Lékaři i sestry jsou pod tlakem a pracují do vypětí sil. Podobně jsou na tom i manažeři, kteří ve zdravotnictví odvádějí ne méně důležitou a náročnou práci. Pokud patříte mezi ně, zbystřete! Máme pro vás tip, jak si doplnit vzdělání v oblasti managementu ve zdravotnictví, jak posílit svou pozici a možná se i zapříčinit o zlepšení situace ve vašem zdravotnickém zařízení. 

Problémy, které ve zdravotnictví a v jeho managementu vyvstávají, mají hned několik příčin.

Jednou z nich může být stárnoucí personál, který už nestíhá všechny novinky a vychytávky moderní a rychlé doby. „Problémem“ mohou být nejnovější postupy, technologie či nové farmaceutické produkty, které nepochybně rozšiřují možnosti péče o pacienty, ale zároveň také vyžadují sofistikovanější organizaci práce. 

Dobrá péče pak vede k prodlužování života pacientů a ke stárnutí populace jako takové. To obnáší stále větší nároky na kvalitu péče, ještě silnější orientaci na pacienta a efektivní řízení práce, nastavování funkčních procesů a samozřejmě důkladnou komunikaci a spolupráci mezi zaměstnanci. 

Dát dohromady kvalitní tým je jedna z klíčových dovedností dobrého manažera, stejně tak jako schopnost takový tým udržet, motivovat a vést. To vše při řekněme omezených finančních možnostech. 

Přesto všechno je rozvoj dovedností lékařů a sester na manažerských pozicích často vnímán jako něco, čemu se nepřisuzuje dostatečná důležitost. To vede k tomu, že lékaři a sestry na vedoucích pozicích řeší procesní věci spíše intuitivně než erudovaně. 

Pokud hledáte prakticky zaměřené vzdělání v oblasti managementu ve zdravotnictví, můžete vyzkoušet studium MBA v rámci Cardiff Academy a program Management ve zdravotnictví.

Co se v programu Management ve zdravotnictví naučíte? 

  • specifikovat odlišnosti v rámci tržních selhání v oblasti managementu zdravotnictví
  • rozlišit jednotlivé druhy zdravotnických systémů a vysvětlit základní pojmy a postupy v oblasti zavádění systémů kvality a bezpečí do zdravotnických zařízení
  • základy etických přístupů a jejich specifické aplikace v praxi 
  • medicínské právo 

Součástí programu je také problematika poskytování zdravotní péče a fungování systému zdravotního pojištění v České republice.

V čem je studium MBA přínosné a výhodné? 

  • forma studia je online a lze si vše přizpůsobit 100% vlastním potřebám a možnostem
  • k dispozici je dostatek podkladů, materiálů, online knihovna i intranet
  • výuku zaštiťuje profesionální lektorský tým zkušených odborníků z oboru 
  • začít studovat můžete kdykoliv, třeba právě teď, stačí jen vyplnit přihlášku

Buďte o krok napřed, udělejte něco pro sebe, svou kariéru, svůj tým i pro pacienty a doplňte si důležité vzdělání!

Autor: redakce ProÚspěch.cz
zavřít reklamu