Vytvořte si vision board k dosažení svých cílů

Toužíte si splnit své sny a touhy? Dosažení cílů většinou vyžaduje tvrdou dřinu, k čemuž potřebujete svou mysl, aby vás podporovala. Právě k tomuto účelu slouží tabule snů neboli „vision board“, které jsou nezbytné pro motivaci.

Chcete-li být v životě skutečně úspěšní, je třeba vzít v úvahu klíčové oblasti vašeho života. Proto při vytváření vaší vize vytvořte různé sloupce pro různé aspekty vašeho života:

  • fyzické zdraví,
  • rodinný život a vztahy,
  • pracovní a profesní prosperita,
  • bohatství a spokojenost s penězi,
  • duševní pohoda,
  • mentální síla.

Poznejte své sny a cíle, zapište si je

Jaké věci jsou pro vás nejdůležitější? Jaké jsou hlavní cíle vašeho života? Co byste chtěli dosáhnout v příštím roce, třech nebo pěti letech? Jaké jsou věci, které chcete za svého života dosáhnout? O všech těchto větách přemýšlejte a odpovědi si zapište.

Začněte sbírat předměty, které na vision board vystavíte

Poté, co si své cíle zapíšete, je čas je vizualizovat. Začněte sbírat relevantní obrázky lidí, míst, objektů, textů, nabídek, a dokonce i vlastních obrázků, které představují obrázky vaší mysli. Můžete je vystřihnout z časopisu nebo vytisknout z internetu – aplikace Pinterest nabízí nespočet obrázků.

Vytvořte koláž tak, aby vám předala veškerou motivaci

Nyní je čas sestavit vše, co jste doposud nasbírali. Pamatujete na školní koláže? Sestavte ji. Své nasbírané předměty uspořádejte tak, aby každá položka byla snadno viditelná. Můžete je umístit na papíry, kartony, plakátové desky atd.

Nebojte se kreativity a koláž doplňte o různé maličkosti

Aby koláž nepůsobila moc stroze, přidejte svá vlastní slova na svou vizi, můžete použít různé značky, barvy, samolepky, prostě cokoliv, co vás bude ještě více inspirovat.

Vytvořte si vision board k dosažení svých cílůPosledním krokem je správné umístění tabule. Doporučujeme ji umístit tak, aby vám byla na očích každý den – do ložnice, kancelářských prostor nebo na jakékoliv viditelné místo. Přejeme hodně sil a štěstí k dosažení vašich cílů.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu