Vyhněte se nejdražším chybám při budování vlastního online businessu. Udržte si zákazníky, pověst i peníze

Stejně jako každé jiné podnikání, online business musí být především efektivní. Lidé však často dělají všechny možné chyby, které je v důsledku přivedou k velkým finančním ztrátám. Tyto chyby nejsou zřejmé všem ani viditelné na první pohled. Shromáždili jsme ty nejdražší, kterým je potřeba se při vašem online podnikání vyhnout.

Váš web je špatně navržen

V digitálním světě jsou první dojmy založeny pouze na vzhledu. A tyto okamžité soudy mohou povzbudit nebo narušit vaši online pověst a důvěryhodnost. Fotografie a obrázky musí být perfektní! I zvolené barvy musí rezonovat s vybranou cílovou skupinou zákazníků. Investice do webdesignu dodává vašemu podnikání profesionalitu. Dobře navržený web vypadá skvěle a vylepšuje vaši značku.

Nemáte značku

Anketa: Rozjíždíte svůj business?
Celkem hlasů: 159

Mít název společnosti, logo a některé marketingové materiály, nedělá skutečnou značku. Jde jen o součást mnohem většího balíčku. Branding je o vnímání. Jde o to, jak vás vaši zákazníci vnímají. Díky brandingu můžete svůj web ze skupiny obdobných stránek proměnit tak, aby jednoznačně a výrazně vynikal. Přepracování webu nemusí stát desetitisíce. Jednoduše potřebujete robustní platformu pro správu obsahu, jako je WordPress, která může cenově uspokojit všechny vaše potřeby.

Vynecháváte údržbu webových stránek

Pokud by váš obrat na webu klesl, kolik by vás stála ztracená data a funkčnost? Kolik zákazníků byste ztratili, kdyby byl váš web nefunkční nebo nákupní košík přestal fungovat? Asi hodně. A ještě víc, čím déle trvá, než si uvědomíte, že váš web má problém. Najděte plán péče o webové stránky, který vyhovuje vašim potřebám, časovým možnostem a rozpočtu. Raději najměte odborníka, jenž vám poskytne odbornou podporu a vy si budete vždy jistí, že v případě problému se o věci rychle postará.

Neměříte své úsilí

Samotný web nezaručuje, že získáte online provoz, bez ohledu na to, jak úžasné vše vypadá. A nejde jen o to, kolik lidí navštíví vaše stránky, na kvalitě provozu záleží také. Je obtížné zlepšit výsledky nebo optimalizovat prodej, pokud nesledujete SEO a další klíčové metriky. Pravidelným sledováním můžete zajistit, že budete mít náskok před konkurencí. A protože program pro webovou analýzu může sledovat data pouze od okamžiku, kdy jej spustíte, zapněte ho teď hned!

Pokud jste to už neudělali, je načase eliminovat chyby v online podnikání dřív, než začnete přicházet o zákazníky či finanční prostředky!

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT