Úskalí seznamek a jak se seznámit on-line

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
online seznamka (zdroj foto: freepik.com)

Služeb seznamek využívá až neuvěřitelné množství lidí. Jaká je virtuální realita v číslech? 42 % Čechů, kteří využívají internet, se přes něj někdy pokusilo seznámit, přitom jde o 45 % mužů a 39 % žen.

Nejpočetnější je skupina lidí ve věku 15 až 34 let, seznámilo se už 53 % z nich. Na většině on-line seznamek se pohybuje víc mužů než žen, což je poměrně překvapivé.


Odvrácená strana

Pokud stále hledáte a najít nemůžete, asi máte stejnou zkušenost. Chodíte na domluvená rande, věnujete tomu spoustu času, a pak jednoho po druhém kandidáty odškrtáváte. Připadá vám, že seznamky nejsou k ničemu a že se na nich pohybují pouze zoufalci nebo muži ženatí, kteří hledají povyražení.

Nové dovednosti

Seznamování on-line – oproti dřívějším tištěným inzerátům – požaduje nové dovednosti. Například umět si dopisovat rychle, často s několika lidmi najednou, a umění rychle vyhodnocovat informace, které ve zprávách přicházejí.

Není na škodu si říct, co byste při on-line seznamování měli mít na paměti.

Pravidla pro on-line seznámení

  • Seznamky nabízejí setkání s lidmi, nejsou to svatební agentury. Většinou lidé vyplňují dotazník, zda se chtějí vážně seznámit, hledají kamarádský vztah nebo vztah milenecký. Vycházejte z reality a nesnažte se vidět za každým ženicha nebo nevěstu.
  • Seznamkové prostředí ve zhuštěné podobě kopíruje reálný život. V něm také potkáváte mnoho lidí, a ne každý vám říká pravdu. Nenechte se překvapit, že ti, kdo proklamují zájem o vážný vztah, jsou ve skutečnosti ženatí a podobně.
  • Jiný je způsob, jakým získáváte o druhé straně informace. Při osobním setkání dostanete zhruba 70 % informací o člověku na základě neverbální komunikace čili gest, mimiky, tónu hlasu a celkového chování. Jestliže si na seznamce dopisujete, máte jen velmi omezenou možnost, jak druhého poznat. Proto s osobním setkáním příliš neotálejte, aby se vám nestalo, že se zamilujete do své představy o druhém.
  • Na seznamkách je větší množství mužů, kteří se chtějí seznámit, a tak ženy mají větší šanci, že uspějí celkem rychle. Jenže častější kontakty nejsou zárukou úspěchu. Pravděpodobně větší množství kontaktů povede k většímu množství schůzek, ne nutně k seznámení. Obě strany musí být trpělivé.
  • Při sjednávání schůzky dbejte na svou bezpečnost. Nedávejte si rande někde na romantickém paloučku a během schůzky dávejte pozor na své věci. V oblasti seznamování se najde dost úchylů i šikovných zlodějů, respektive spíš zlodějek.
  • Ačkoli vám seznamky nabízejí stále nové partnery, je potřeba s výběrem jednou skončit, vsadit vše na jednu kartu a s ostatními přerušit kontakt. Stejně jako v reálném životě, musíte překonat nedůvěru a jít do toho!
A jaké jsou vaše zkušenosti se seznamkou?

Autor: Katka P.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.