Trápíte se neopětovanou láskou? „Odmilovat se“ není tak těžké

Zamilování do někoho, koho nemůžete mít, může vážně ovlivnit vaši sebeúctu a sebevědomí. Cítíte se nešťastní, nespokojeni sami se sebou a dokonce můžete mít i depresi. Je samozřejmé, že byste se těchto pocitů měli co nejdříve zbavit. 

Přijměte skutečnost, že vás tato osoba nepotřebuje

Zkuste se na svou lásku podívat z jiné perspektivy. Vypadá to jako klasický románek? Pokud si dokážete připustit, že vás váš milovaný už nemiluje, jste na správné cestě.

Až příště budete chtít tuto osobu potkat nebo jí zavolat, pomyslete na to, jak se k vám obvykle chová a co k vám cítí. Chcete být otrokem plazícím se kolem nohou vašeho pána? Je lepší dělat něco příjemnějšího.

Soustřeďte svou mysl na něco jiného

Sejde z očí, sejde z mysli. Toto by mělo být vaše motto, pokud chcete překonat svou neopětovanou lásku. Zůstaňte co nejdále od svého milovaného. Pokud můžete, nejlepší volbou by bylo jít na dlouhý výlet, kde se nebudete moci připojit k internetu (přestat kontrolovat všechny jejich účty na sociálních médiích!).

Pokud se nemůžete vyhnout úplnému setkání s touto osobou, snažte se držet své myšlenky daleko od ní. I když je osoba, kterou milujete, ve stejné místnosti jako vy, neznamená to, že byste na ni měli vždy myslet. Otočte proud svých myšlenek jiným směrem. Myslete na své osobní sny a touhy, ne na štěstí ve vašich vztazích.

Najděte osobu se stejnými problémy

Nejste jediný, kdo má problémy ve vztazích. Mnoho lidí zažilo bolest neopětované lásky a dostali se z ní. Řekněte svým blízkým o svých pocitech. Zeptejte se jich, jak to přežili a co udělali pro uvolnění bolesti. Někdy stačí slyšet jednoduchá slova jako: „Jak dobře ti rozumím.“

Ale nedělejte běžnou chybu a nemluvte o tom neustále dokola. Jinak budete neustále myslet na jednu osobu a vůbec na ni nezapomenete. Abyste se cítili lépe, potřebujete jen pár dobrých rozhovorů.

Pokud nemáte chuť s někým mluvit o svých osobních záležitostech, obraťte se na umění. Téma neopětované lásky je nesmírně populární a je snadné najít spoustu knih a filmů, které vám pomohou překonat toto období.

Dbejte o sebe

Když jste pohlceni svými temnými myšlenkami, obvykle se začnete zanedbávat. I když necítíte nic jiného než bolest, i když nemůžete nic dělat, starejte se o svůj vzhled a zdraví. Dejte teplou perličkovou koupel se solí. Připravte si šálek chutného bylinného čaje a pijte ho s radostí. Jděte nakupovat a kupte si nové oblečení. Změňte svůj účes.

Nemyslete na to, že začnete kouřit (nebo nekouřit více, než obvykle), nebo pít. Nedělejte unáhlená rozhodnutí nebo akce, zvláště pokud jsou nebezpečné pro vaše zdraví nebo život. Možná se budete chtít zabývat sebezničením a doufat, že váš milovaný uvidí a pochopí vaši bolest – ale ne. 

Přidejte do svého života pohyb

Existuje mnoho způsobů, jak obnovit svou emoční rovnováhu. Nejúčinnější z nich jsou fyzická cvičení. Mohou vám pomoci zbavit se vaší negativity. Začněte každé ráno běhat nebo si zacvičte jógu on-line. Naučte se, jak jezdit na koni – z komunikace se zvířaty určitě získáte mnoho pozitivních emocí.

Pokud chcete spojit sport a umění, začněte tančit. Pusťte si své oblíbené písničky a tancujte tak dlouho, jak se dokážete pohybovat. Budete se bavit a zároveň se dostanete do formy.

Nechte tento sen za sebou

Existuje dobré indické přísloví: Pokud je váš kůň mrtvý, sesedněte. Neutápějte se v nereálném snu. Pokud vidíte, že vám někdo nevěnuje dostatečnou pozornost, nesnažte se ho omlouvat. Nejsou příliš v rozpacích, aby projevili svou lásku; prostě to necítí.

Pokud vás člověk nemiluje, může najít tisíc výmluv, aby s vámi netrávil čas. Představte si sami sebe v následující situaci: pokud nechcete jít na večírek nebo rande, jak obvykle jednáte?

Nebuďte naštvaní

Smůla v lásce je součástí života. Pokud něco kazí vaše plány, neměli byste nenávidět sebe ani všechny zástupce opačného pohlaví. Věřte, že se dočkáte vlastního šťastného konce. A nepřejete smůlu svému milovanému – nemusí se za vaše štěstí obětovat.

Vžijte se do kůže této osoby: jste připraveni žít celý život s někým, nad kým se cítíte jen soucit? Je lepší myslet na všechny dobré vzpomínky, které jste spolu měli, a pokračovat s úsměvem na tváři.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
ZAVŘÍT