Technologie, které mají před sebou ještě spoustu vývoje

Kdo by si v 90. letech myslel, že budeme používat chytré telefony a chytré hodinky? Lidstvo ušlo neuvěřitelně dlouhou cestu od pouhých listovních psaní doručovaných holuby k dnešním smskám, zprávám na Messengeru apod. Všechny technologie se neustále vyvíjí, ale k některým technologickým pokrokům však nejsme tak blízko, jak jsme si mysleli.

Světelné meče

Všichni fanoušci Star Wars doufají, že v blízké budoucnosti budeme moci používat světelné meče. Ale stále jsme daleko od nalezení zdroje energie pro zapnutí a správnou funkci světelného meče, který by hravě prořízl zeď. Nemáme žádná silová pole a nemáme ani tak výkonné baterie. Upřímně řečeno, mezi vědci a inženýry asi nenajdete dostatečnou motivaci k hledání řešení pro tento předmět.

Virtuální realita

Všichni se můžeme shodnout, že vědci dosáhli velkého pokroku ve virtuální realitě, doslova transformací herního světa. Virtuální realitu jsme také zavedli do podnikové komunikace, a dokonce byla použita v cirkusech místo zvířat. Ale stále někde hluboko je pořád schovaný skutečný potenciál virtuální reality. Je jen otázkou času, kdy jsme schopni rozvinout tento virtuální koncept, a začlenit jej do našeho běžného života.

Vícejazyčný překlad

Další myšlenkou, kterou stále není možné vyvinout, je okamžitý překlad. Přestože se Google Translate snaží, jeho překlady neposkytují mnohdy správný význam a nedodržují gramatiku konkrétního jazyka. Doufejme, že se brzy podaří na tyto neduhy online překladu vyzrát, protože věříme, že to není nemožné.

Klonování

Klonování bylo záležitostí spíše sci-fi filmů. Jenomže i tyto filmy se v posledních letech stávají čím dál reálnějšími. Příkladem je klonování zvířat, jako jsou žáby, ovce, kočky, prasata, myši a krávy. Koncept lidského klonu byl nedávno uveden v Jurském světě 2. Ale lidský klon je skutečně daleko za hranicí našeho myšlení. Ovšem pouhá myšlenka klonování člověka je velmi diskutabilní, tak se necháme překvapit.

Uvedli jsme pouze pár příkladů technologie, které mají před sebou ještě kus cesty. Kdoví, kdy se na trhu objeví létající auta nebo tolik potřebný lék na rakovinu.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu