Tajemství přátelství s výhodami. Jak zajistit, aby skutečně fungovalo?

Jste skvělí kamarádi, kteří jsou shodou okolností oba současně nezadaní, tak proč do vašeho přátelství nepřidat trochu zábavy „bez závazků“? Na první pohled vše vypadá jednoduše, ale nenechte se zmást. To, aby byl takový vztah reálný a zároveň aby až „výhody“ skončí, s nimi neskončilo i vaše přátelství, totiž vyžaduje dodržování určitých pravidel. Přátelství s výhodami nemá jednu jasnou definici, záleží tak jen na vás dvou, jaká pravidla si společně nastavíte. Obecně se doporučují alespoň tato.

Nepodléhejte emocím

Aby přátelství s výhodami fungovalo, je důležité vědět, jak udržet své emoce na uzdě, aniž byste ale zároveň samozřejmě působili jako naprosto bezcitní. Tento problém se většinou týká žen, které si často začnou představovat pohádku se šťastným koncem, neboli že přátelství s výhodami přeroste do něčeho víc. Ale i muži se samozřejmě mohou citově zavázat více, než je pro přátelství s výhodami vhodné. Ideální přátelství s výhodami by ale mělo být bez jakékoli romantiky, závazků i žárlení.

Komunikujte a ujasněte si svá očekávání

Pokud opravdu chcete, aby vaše přátelství s výhodami fungovalo, musíte stále udržovat komunikační linky otevřené. To znamená naslouchat partnerovi a vyjadřovat svá vlastní přání. Jste kamarádi už léta, ale teď se věci mají stát „osobními“. Buďte k sobě upřímní v tom, o co se jedná a co přesně od toho oba chcete, abyste se vyhnuli jakýmkoli zmatkům i rozčarováním. Čím dříve, tím lépe. Přátelství s výhodami znamená totiž často pro každého něco trochu jiného. Jste „exkluzivní přátelé s výhodami“, nebo vám oběma nevadí, že si užíváte i s někým jiným? Co když váš přítel s výhodami začne chtít od vztahu víc? Kdy a jak „výhody“ případně ukončíte?

zdroj: unsplash.com

Vybírejte moudře

Než se do toho vrhnete po hlavě, dobře si rovněž vše rozmyslete. Většinou máme několik kamarádů, se kterými bychom mohli či chtěli přátelství s výhodami vyzkoušet, důležité je vybrat si ale svůj protějšek správně. Dobře si promyslete, jak změna ovlivní vaše přátelství a jak byste se případně cítili, kdybyste o tohoto přítele přišli. Je to váš kolega či kolegyně v práci? To bychom nedoporučovali. Kamarád či kamarádka od střední školy, se kterým či se kterou shodou okolností zároveň bydlíte? To také není ideální.

Přátelé s výhodami by měli vědět, kdy je čas jít dál

Krása přátelství s výhodami spočívá v tom, že vám dává možnost sexuálního potěšení, i když nejste ve vztahu. Vaše přání a potřeby se však mohou časem měnit. Vždy byste se měli snažit být upřímní v tom, co hledáte, a jít si za tím. Žádný vztah přátel s výhodami netrvá věčně, dříve nebo později přijde moment, kdy jeden z vás začne přemýšlet o vážnějším vztahu.

Zdroj: psychologytoday.com, stylecaster.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu