Proč mají ženy, které učiní první krok, často úspěšnější vztahy

Stereotypně jsme zvyklí na to, že muži ve vztahu přebírají iniciativu, nejenže se od nich očekává, že pozvou ženu na schůzku, ale také žádost o ruku je téměř vždy v jejich režii.

Ovšem i ty nejzarytější stereotypy mohou vymizet a vypadá to, že přišel čas, kdy iniciativu převezmou ženy do svých rukou.

Ženy nemusí ztrácet čas čekáním, když se objeví vhodný muž

Podle standardu muži na seznamkách posílají mnohem více zpráv než ženy. Tato strategie má stejný princip jako rybaření, čím větší síť hodíte, tím vyšší je vaše šance něco nebo někoho chytit.

Ale víme, že kvantita nemá nic společného s kvalitou a ženy mohou strávit dny, ne-li měsíce seznamováním a čekat, až jejich okouzlující princ konečně docválá. Možná je na čase jen přestat sedět a čekat, ale vzít konečně věci do svých rukou.

Ženy, které první osloví muže, okamžitě vzbudí jejich zájem

Je zajímavé, že bez ohledu na to, kolik zpráv ženy na seznamkách dostanou, jejich míra odpovědi zůstává téměř stejná. U mužů je to však úplný opak. Čím více zpráv dostávají, tím více odesílají, a dámy by tyto informace měly využívat ve svůj vlastní prospěch.

Ženy mají navíc tu výhodu, že i když zahájí konverzaci, jak chtějí, pro muže nezní nikdy kýčovitě.

Ženy mohou získat lepší shodu, pokud převezmou iniciativu

Lidé obvykle oslovují někoho přitažlivějšího, než jsou. Zejména muži mají tendenci posílat zprávy ženám, které jsou v průměru o 17 % atraktivnější než oni, jak uvádí online seznamovací platforma OkCupid. Díky převzetí iniciativy se dámy mohou ujistit, že budou mluvit s dobře vypadajícími kluky, a to nemusí skončit jen pohledy. Je to také o celkové přitažlivosti partnera, včetně jeho sociálního postavení a zájmů. Celkově je to pro ženy výhoda.

Ženy mají větší šanci najít lásku, pokud budou jednat první

Pro většinu lidí na seznamovacích webech je koncovkou navazování vztahů a hledání spřízněné duše. A ano, pokud žena udělá první krok, pravděpodobnost toho, že se to stane, stoupá. Být průkopnicí se vyplatí, dokonce i v lásce.

Autorský text | Zdroje: OkCupid

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu