Pro nováčky: jak zvládat účetnictví i bez předchozích zkušeností?

Chcete se naučit, jak se stát účetní doma? Nízké režijní nebo téměř nulové náklady na spuštění a slušný výdělek – to jsou dvě motivační síly, které vám pomohou získat tento prestižní „titul“ i bez toho, aniž byste na něj museli studovat.

Pokud jste na trhu a ve vlastní kariéře nováčkem, doporučujeme vám zahájit podnikání v oblasti virtuálního účetnictví. I když nemáte zatím tušení o co přesně jde, s vedením účetnictví si můžete přijít na své…

Co vlastně budete dělat?

Tento druh účetní nevyžaduje formální vzdělání. Můžete tak zodpovědně klientům plnit každoroční zdanění, na základě toho zjišťovat dlužné daně a připravovat daňová přiznání. Pomáhat se dá jednotlivcům, ale i podnikům.

Týká se to zejména těchto oblastí:

Uspořádání finančních záznamů, dodržování státních a federálních zákonů, prověření finančních výkazů, vyhodnocení záznamů a navržení způsobů, jak ušetřit peníze

Účetní také auditují finanční výkazy, ale nejsou většinou odpovědní za každodenní finance. To znamená, že neplatí účty ani neřeší závazky či jiné pohledávky. Na rozdíl od toho se starají o finanční prosperitu firmy.

Mezi další povinnosti účetních patří:

aktualizace a kontrola přesnosti finančních záznamů, vytváření finančních zpráv, zveřejňování finančních záznamů v počítačových programech a uvádění debetů a kreditů na příslušné účty

Podmínky práce

Virtuální účetní si mohou stanovit vlastní sazby. A jelikož tito účetní hodně pracují pro více klientů, je jejich kombinovaná hodinová sazba mnohem vyšší, než stanovená mzda na pozici zaměstnance.

Téměř každý podnik – velký i malý, těží ze služeb účetní. I když neexistují žádné konkrétní společnosti, které by běžně najímaly uchazeče na vedení účetnictví, téměř každá firma hledá někoho takového, kdo by je podpořil na „dálku“.

Na volné noze jako virtuální účetní?

Nezapomeňte se zaregistrovat k oblíbeným webům na volné noze. Najdete zde různé účetní úlohy zveřejněné na odlišných platformách. Mohou sahat od dočasných až po dlouhodobé projekty.

Klíčem k úspěchu nového nezávislého pracovníka je vybrat si místo a držet se ho. Na začátku je dobré soustředit se na konkrétního klienta a jeho profesionální růst. A všechno začíná dobře označeným názvem domény.

Pořízení vlastního webu pro účetnictví na volné noze je důležitým krokem. Ale co přijde dál, je rozhodující: získávání klientů!

Zdroj: workfromhomehappiness.com

Autor: Renata Horáková
zavřít reklamu