Pohovor z druhé strany. Ptejte se vy!

Pohovory bývají strašákem pro mnoho z nás. Postupem času, ale hlavně díky přibývajícím zkušenostem stres z nich opadne. Pojďme si, projít možné otázky, na které se můžete ptát personalistů vy. Usnadníte si tak rozhodování, zda pozici v konkrétní firmě vzít.

Mě nic nenapadá

Nejhorší možná odpověď! Proto jste se na pohovor nepřihlásili. Naopak využijte toho, že se můžete ptát. Budete vypadat, že o pozici vážně stojíte a jste připravený! Vězte, že personalista ji neklade, jen ze zdvořilosti a dlouhé chvíle.

Neptejte se zbytečně

Pozor na to, abyste se neptali zbytečně na věci, které vás nezajímají. Nemusíte se ptát za každou cenu!  Projděme si společně několik možný otázek, na které se můžete poptat.

Otázky na firmu

Zajímají vás benefity, které firma nepopsala v inzerátu důkladně? Posílají zaměstnance často na školení? Jsou běžné služební cesty i do zahraničí? Jak se staví firma ke znečišťování planety? Podporuje nějakou charitativní organizaci? Určitě se vám bude snadněji pracovat, pro firmu se kterou sdílíte více, než jen plat za odvedenou práci. Zjistěte toho co nejvíce, než do ní nastoupíte.

Otázky na kolegy

Jste typ člověka, který dá na dobrý kolektiv? Ptejte se personalisty, zda firma podporuje teambuildingy. Zda se zaměstnanci potkávají na akcích – vánoční večírek, atd. Jak vypadají kanceláře. I tyhle věci o vašem potencionálním zaměstnavateli hodně vypoví!

Otázky na pracovní pozici

Je na pozici kariérní růst, nebo posun výš není možný? Co konkrétně se řeší za projekt na nabízené pozici? Občas si i personalista nechá nějaké eso v rukávu a nenapíše ho do inzerátu, nebojte se zeptat, zda je něco, co byste o pozici měl vědět a nebylo to uvedené.

Třeba vás napadnou další otázky i na vašeho potencionálního šéfa. Zkuste si ho proklepnout, jako on celou dobu při pohovoru zpovídá vás. Je o dost snazší spolupracovat s člověkem, se kterým si sednete i lidsky!

A nezapomeňte, štěstí přeje připraveným. A to budete vy!

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu