Pochybujete o svém IQ? Znamení, která vám potvrdí, že jste inteligentní

Každý občas „plácne“ něco hloupého a zapochybuje o své inteligenci. Někdy jsou pochybnosti na místě, jindy jsou však zcela zbytečné. Že nemáte o všem dokonalé znalosti neznamená, že nejste inteligentní.

Hraní na hudební nástroje

Četné studie ukazují, že výuka hry na hudební nástroj pomáhá rozvoji dětství. Jedna z těchto studií tvrdí, že pouhý měsíc výuky hudby může dětem ve věku 4 až 6 let významně zlepšit výsledky testů a usnadnit jim studium. 

Máte jen mladší sourozence

Jeden zajímavý výzkum ukázal, že starší sourozenci v rodině mají mírně vyšší IQ, ve srovnání s jejich mladšími bratry a sestrami. To je důvod, proč nejstarší bývají o něco úspěšnější než nejmladší v rodině.

Netrpíte nadváhou

Čím je vyšší váha člověka, tím nižší jsou jeho kognitivní schopnosti. Podle dalších výzkumů 11leté děti, které mají špatné výsledky testů, mají větší sklony k obezitě kolem 40 let.

Už jako dítě jste milovali čtení

Jsou knihy součástí vašeho života již od raného dětství? Je pravděpodobné, že jste velmi chytří, zvláště pokud vaše láska ke knihám začala, když jste byli ještě v plenkách. Čtení od raného věku zlepšuje verbální i neverbální schopnosti člověka.

foto: pixabay

Levá ruka je dominantní

Existují určité údaje, které naznačují, že mezi zločinci je velké množství leváků. Odborníci tento jev ještě nevysvětlili. Na druhou stranu nejnovější výzkum naznačuje, že lidé s levou rukou mají sklon k divergentnímu myšlení – způsobu kreativního myšlení, který se používá k řešení problémů a úkolů. Leváci jsou často vynalézavější a vědí, jak se lépe dostat z obtížných situací, což může být známkou intelektu.

Děláte si starosti

Lidé, kteří si často dělají starosti, mohou být inteligentnější než lehkovážní jedinci. Je to nejspíše tím, že vždy myslí na možné důsledky svých činů, a proto se snaží zajistit, aby vše dopadlo co nejlépe.

Jste vysoký

Vysoké děti se učí lépe než jejich vrstevníci, a když dosáhnou dospělosti, vydělávají více peněz. 

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu