Online seznamování: Nejnovější trendy a tipy, jak najít lásku a vyhnout se zklamání

Setkání se spřízněnou duší nebo prostě jen možnost poznat lidi mimo svůj obvyklý okruh, dříve se na online seznamování pohlíželo s určitou nedůvěrou, dnes je to široce přijímaná praxe. Ve stále propojenějším světě se v posledních letech objevilo množství aplikací a seznamek, které mnohým poskytují další příležitost k navazování nových známostí. Co hledají dnešní nezadaní v seznamovacích aplikacích a co je třeba mít na paměti, pokud zde chcete opravdu najít lásku?

Situační vztahy na vzestupu

Tinder, nejoblíbenější seznamovací aplikace vůbec, ve své výroční zprávě Year in Swipe popsal novinky a trendy uplynulého roku v oblasti online seznamování. Co ze zprávy vyplynulo?

Stále populárnějším trendem se zdá být situační vztah. Je to něco mezi oficiálním vztahem a přátelstvím, v podstatě romantický vztah bez definic a pravidel. Na Tinderu došlo k 49% nárůstu zmínek o tomto trendu. Nejen to, každý desátý uživatel uvedl, že hledá vztah v situaci, aby mohl prožívat vztahy klidnějším způsobem.

Restaurace a bary už nefrčí

Jdete na rande na večeři nebo „klasický drink“? Zdá se, že jde o poněkud zastaralý trend. Podle aplikace se totiž objevuje stále více aktivit jako pláž (10 %), piknik (23 %) a káva (25 %), což ukazuje, že nezadaní nyní hledají méně tradiční a možná i autentičtější rande.

Mezi další nápady na první rande patří aktivity jako kempování, grilování, zkoušení nových věcí a street food, které se také dostaly mezi deset nejoblíbenějších zájmů v aplikaci na celém světě.

Smysl pro humor vítězí

Vlastností, která je u potenciálního protějšku nejvíce ceněna, je smysl pro humor. Ale není tím jediným. Při hledání spřízněné duše se rovněž potvrdilo, že důležitějšími vlastnostmi jsou ty, které souvisejí se sdílenými hodnotami, jako je věrnost (79 %), respekt (78 %) a otevřenost (61 %). Mimochodem 73 % mladých lidí též tvrdí, že hledají někoho, kdo jasně říká, co chce, a má „dobrou hygienu“.

Muž a žena s mobilem v ruce.
zdroj: pixabay.com

Ve znamení autenticity

V roce 2022 Tinder obnovil tradiční rande naslepo pomocí funkce Match in the Dark, která umožňovala chatovat s osobou, aniž byste viděli její profil. Nová funkce byla použita v průměru 200 000krát denně, což ukazuje, jak jsou autenticita a atmosféra „předsmartphonového světa“ stále více vyhledávány.

Řekni mi, jaké jsi znamení

Jedním z loňských trendů je i spoléhat se při hledání možné kompatibility na hvězdy. Napsat do profilu své hvězdné znamení je nyní prioritou, stejně jako preference týkající se kouření, domácích mazlíčků a stravy. Kdo má největší sklon odhalit své znamení zvěrokruhu? Zdá se, že jsou to zejména Lvi, Štíři a Raci.

Opravdu je možné zamilovat se online?

Nehledě na trendy je nyní jisté, že pokud se donedávna mělo za to, že seznamovací aplikace, jsou určeny především pro lidi, kteří hledají spíše nezávazné sexuální vztahy, dnes se pohled na věc do značné míry změnil. Vedle velmi jasných a explicitních návrhů na sexuální setkání tu lze často najít i velmi romantická vyznání.

Pravdou je, že Tinder a podobné aplikace působí jako „zesilovač“, a to je aspekt, na který je třeba si dát pozor. Ti, kteří jsou cyničtí, jsou na seznamovací aplikaci ještě cyničtější. Ti, kteří chtějí lhát a podvádět svého partnera, to zde dělají ještě častěji. Totéž platí pro ty, kteří se chtějí zamilovat, ve virtuálním světě jsou ještě romantičtější.

Seznamovací aplikace mohou být zdrojem informací pro ty, kteří hledají trvalý vztah a lásku, ovšem za předpokladu, že si dáte pozor na určité aspekty.

Zdroj: tinderpressroom.com, stylist.co.uk, instyle.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu