Od zítřka budu nový člověk

Jste to, co myslíte.“ Říkali už staří Tibeťané a přes staletí tato myšlenka neztratila nic ze své platnosti.

Vědci zjistili, že denně nám projde hlavou asi 70 tisíc myšlenek. Ale ouha! 95% z nich je stejných jako včera či předevčírem, a navíc obvykle nejsou moc pěkné.

Automaticky nás napadají myšlenky negativní, o ty pozitivní se musíme snažit. Přinášíme pár tipů, jak to s myšlenkami zaonačit ve svůj prospěch.

1. Úklid odpadků

Už Sigmund Freud říkal, že „pořádek šetří čas i psychické síly“. A možná to znáte sami – pořádný úklid v bytě se rovná nastolení pořádku v životě.

2. Zrcadlení

Jak se chováte sami k sobě, tak se budou druzí chovat k vám. Pokud o sebe nedbáte a nemáte o sobě žádné dobré mínění, lidé to začnou „zrcadlit“ a moc dobře se k vám také chovat nebudou.

3. Méně slov

Respekt kolegů v práci si jistě získáte i tím, když si pohlídáte, co říkáte. Nadbytečná slova vyvolávají totiž dojem, že jste méně schopní a důvěryhodní, bez ohledu na skutečnost. Proto mluvte konkrétně a přímo a osobní věci nechte úplně stranou.

4. Bublina

Jestliže máte pocit, že musíte být s každým zadobře a že jste zodpovědní za vše, co se kolem vás děje, pomůže představit si bublinu, kterou jste obklopeni. Tahle „kouzelná bublina“ má navíc schopnost pouštět dovnitř jen to dobré. To, co by vám mohlo uškodit, zůstává venku.

5. Intuice

Věřte své intuici. Ony zvláštní pocity, že něco „visí ve vzduchu“, že je něco dobré či špatné, i když o tom zatím nic nevíme, jsou skutečné. A většinou neuděláte chybu, pokud na ně dáte.

Ohromná síla myšlenek může být využita správným způsobem, nebo také ne. Každopádně si ode dneška dávejte pozor na to, co vám běží hlavou. A především na to, co se týká vás samých.

Poradili jsme vám, jak se skutečně stát „novým“ člověkem, i když proces je to pomalý a postupný. Ale určitě stojí za to začít na sobě pracovat, a to nejlépe teď hned.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu