Oblíbené heslo egocentrických narcistů zní: miluji se.

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz

Jestli vám přijde, že o sebelásce, sebejistotě a sebevědomí se mluví všude a neustále, máte pravdu. Přesto se stále valné většině lidí nedaří mít rád sám sebe, a to nade vše. Rady, jak to změnit, přicházejí stále nové. A tak i my přinášíme novinky z oblasti sebelásky.


Moderní žena

Kdo myslíte, že moderní ženě zaplatí účty, sestaví nábytek, pomůže jí z každé šlamastyky, uvaří milované jídlo a postará se o domácnost? Máte pravdu. Ona sama. Nezadaní muži jsou na tom samozřejmě dost podobně, ale oni si večer nestoupnou před zrcadlo s povzdechem, že jejich hýždě jsou zase o trošku větší a na tváři je nová vráska. Muži si totiž při pohledu do zrcadla řeknou: „Fajn, kámo, tohle jsi zvládl fakt skvěle!“

Pokroucený sebeobraz

Především ženy trpí pocitem nedokonalosti. „Nezasloužím si to.“ „Nestojím za to.“ To jsou jejich mantry. Současné ženy začínají být jiné. Ať už si o sobě ony samy myslí cokoli, máme tu sociální média, kde můžeme ukazovat jen zlomek svého já, ten dokonalý a krásný. Totéž činí muži. Na sítích jsou všichni úspěšní, zdraví, bohatí a mají skvělou rodinu. V někom to vyvolá pocit frustrace až zoufalství. Všichni bychom si měli připomínat, že to, co vidíme, není reálný život našich „přátel“.

Miluji se stále víc

Láska k sobě není projevem egocentrismu, narcismu a psychopatie. Bohužel není ani samozřejmá. Naopak se jedná o umění proměnit pomocí změny nasměrování energie strach v lásku. Sebeláska tvoří hluboké poznání, že jsme, a vždy jsme byli, dokonalí. Milovat sebe sama není dar, se kterým se ti šťastnější z nás narodí. Vzniká až socializací, záleží na vlastnostech a dovednostech či vztazích. A hlavně na tom, jak s tím vším dokážeme pracovat, jakým způsobem o věcech přemýšlíme.

Krásná vůně sebechvály

Skvělým prostředkem na cestě k sebelásce je skládání si komplimentů. Přesně to pomáhá přesunout pozornost od nedostatků k přednostem. Jen je velká škoda, že hluboko v mysli máme vrytu ono neblahé prohlášení o nepěkné vůni samochvály. A to se musí změnit! Pište si deník, prohlédněte si vyřízené e-maily, dodělanou práci. Všude kolem sebe narazíte na výsledek svých vlastních činů, na které můžete být hrdí a za které se můžete pochválit. Tak to udělejte! Nejlépe teď hned!

Zapomeňte na facebook i Instagram. To, co vidíte, není skutečné. Sociální média umožňují i vám představit místo člověka, kterým jste, váš ideál!

Takže – jaké to je? Už se milujete? Nevadí. Dnes jste odvedli skutečný kus práce. „Gratulujeme, fakt dobý, kámo!“

Autor: Martin L.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.